Slovan nestačil na CSKA Moskva, z dlhého tripu vezie tri body

Alexander Radulov pred JanusomAlexander Radulov pred Janusom Zdroj: cska-hockey.ru

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili najťažší a najdlhší trip za súpermi v premiérovej sezóne KHL duelom v hlavnom meste Ruska, keď podľahli miestnemu CSKA 1:4. Po prehrách v Chabarovsku a Novokuznecku tak vezú zverenci trénera Rostislavu Čadu na Slovensko iba tri body za triumf nad Novosibirskom. Najbližšie nastúpia Slovanisti na domácom ľade, v sobotu 8. decembra privítajú o 17:00 Lev Praha.

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 5. min: Radulov (Širokov, Dacjuk), 47. Žarkov (Davis), 49. Grabovskij (Dacjuk), 59. Rylov - 33. Vondrka (Sigalet, Miklík). Rozhodcovia: Belov, Romasko - Michel, Šichanov, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely 24:14.

CSKA: Bryzgalov - J. Rjasenskij, Rylov, Mäenpää, Denisov, Marčenko, Kondratev, Sergejev, Gimajev - Dacjuk, Radulov, Širokov - Davis, Grigorenko, Grabovskij - Zubov, Žarkov, Persson - Sprukts, Barbašev, Ljubimov

Slovan: Janus - Višňovský, Sigalet, Sekera, Štajnoch, Švarný, Tabaček - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Mikúš, Šťastný, Ölvecký - Kudrna, Daňo

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Dopustili sme sa určitých chýb, ktoré súper v tretej tretine využil na strelenie troch gólov. Z fyzických dôvodov sme nezvládli záver stretnutia, to bol hlavný dôvod našej prehry."

Valerij Bragin, tréner CSKA: "Rovnako ako súper aj my máme za sebou cestu na Sibír. Našťastie, po náročnom zápase v Novosibirsku sme sa dali rýchlo fyzicky dokopy. Hra sa príliš naťahovala. Pred treťou tretinou sme pozmenili zostavu a hrali na tri formácie, vďaka čomu sa nám podarilo vyhrať."

ONLINE KOMENTÁR:

Je tu záver zápasu, fanúšikovia domácich oslavujú víťazstvo. Slovan zakončil štvorzápasový výjazd za súpermi prehrou a z dlhej a náročnej cesty po Rusku vezie do Bratislavy iba tri body.

59. min: Rylov dáva zrejme "klinec do rakvy" Slovanistov. Nakorčuľoval si do tretiny, dostal ideálnu prihrávku a švihom perfektne usmernil puk ku pravej žrdi - 4:1!

58. min: Vondrkov strelecký pokus bekhendom, Bryzgalov s prehľadom vyrazil puk do rohu.

57. min: Kukumbergova individuálna akcia, nikto zo spoluhráčov ho však nepodporil.

56. min: Hra v týchto fázach pomerne rozháraná, na oboch stranách množstvo nepresností.

54. min: Švarný odltačil až prekvapujúco ľahko od puku Radulova a opäť otupil snahu tejto elitnej formácie domáceho tímu.

52. min: Po dlhom čase sa hralo pred Bryzgalovom, priestor si robil Miklík, ale ešte pred strelou bol zrazený na ľad.

51. min: Aktivita CSKA pokračuje, Radulov predvádza svoje kúsky v útočnej tretine.

49. min: Ďalší gólový úder je tu o niekoľko sekúnd neskôr a z tohto sa Slovan asi tak ľahko nespamätá. Z podobnej situácie dostal Grabovskij nádhernú spätnú prihrávku od Dacjuka a zvyšuje na 3:1!

47. min: Chvíľkové zaváhanie v obrane a okamžite prichádza gólový trest. Žarkov dostal spoza bránky ideálnu prihrávku a nechytateľnou bombou prestrelil zblízka Janusa - 2:1!

46. min: Oba tímy však boli veľmi vyčerpané a museli odísť striedať.

45. min: CSKA sa nasťahovalo do útočnej tretiny, veľká šanca Perssona, ale Janus špičkou betónu kryje.

44. min: Nepríjemný moment pre Martina Štajnocha, ktorý dohrával súboj, ale Grabovskij v poslednom momente uhol a slovenský bek narazil bokom do mantinelu. Nosidlá na ľadovej ploche a Štajnoch v pozícii, ktorú vidíme neradi, opúšťa za potlesku tribún a so slzami v očiach arénu.

44. min: Sekera dostal ideálnu prihrávku od Vondrku, na pravom kruhu si našiel priestor na zakončenie, ale dlho váhal a netrafil priestor bránky.

43. min: Žarkov predviedol nádhernú fintu a zbavil sa Šťastného, ale nedokázal presne prihrať.

42. min: Slovan prežil ďalšie oslabenie, jeho štvrtá formácia vybojovala útočné pásmo nahodením puku na Bryzgalova.

41. min: Už po 20 sekundách prvý strelecký pokus na Janusa, pokusu Rylova ale chýbala tvrdosť. Následný "kolotoč" zakončil Mäenpää a gólman opäť kryje.

Záverečné sekundy už však gól nepriniesli, stredná časť zápasu patrí na ukazovateli skóre hosťujúcemu tímu, ktorý vyrovnal na 1:1. Strely 14:9.

40. min: Kukumberg sa pri snahe o rýchly brejk dopustil faulu, nahnevaný odchádza na trestnú lavicu.

39. min: CSKA zvyšuje početnosť streľby, prvá formácia moskovského tímu robí Slovanu obrovské problémy.

38. min: Brankár Slovana predviedol skvelý a ešte aj efektný zákrok pri šanci Zubova, pomohol mu aj Sigalet.

37. min: Grigorenko sa ocitol osamotený pred Janusom, ale ani sám zrejme nečakal, že puk sa dostane až k nemu a zaváhal.

36. min: Pekná individuálna akcia Šťastného, veľa mu nechýbalo a mohol streliť druhý gól.

35. min: Domáci sú zjavne zaskočení, aktivita teraz na hokejkách Slovanistov.

33. min: Slovan využíva presilovú hru, Sigalet poslal perfektnú krížnu prihrávku na Vondrku a ten okamžitou strelou pekonal Bryzgalova, puk zapadol aj so šťastím do bránky - 1:1!

32. min: Ďalším previnilcom proti pravidlám sa stal Denisov, fauloval Bartoviča.

31. min: Presilovka CSKA vôbec nevyšla, Janus veľa práce nemal.

30. min: Štajnoch v oslabení na útočnom výlete, vybojoval vhadzovanie pred Bryzgalovom.

29. min: Príležitosť Grabovského, Janus so šťastím vyrazil. Následne Sigalet oslabil svoj tím vyhodením puku až do hľadiska.

28. min: Radulov zostrelil Tabačeka, ktorý dostal tvrdú ranu do nohy. Okamžite odišiel striedať.

28. min: Dokonca šanca Kukumberga pri početnej nevýhode, ale už mu chýbali sily.

27. min: Prvú minúty oslabenie Slovan s prehľadom "prežil".

26. min: Prvé vylúčenie druhej tretiny, Dravecký inkasoval 2 minúty za hákovanie.

26. min: Grabovskij švihom vyvetral dres Janusa, ten radšej podržal.

26. min: Ölvecký spoza hráča vystrelil, Bryzgalov puk iba pohľadom kontroloval.

25. min: Miklík uplatnil dôraz, jeho formácia s Vondrkom a Bližňákom sa snažila niečo vymyslieť, ale bez výsledku.

24. min: Hra sa trošku zrýchlila, uvidíme, komu to bude viac vyhovovať.

23. min: Snaha o odpoveď na druhej strane, útok mladíkov na chvíľku zovrel súpera.

22. min: Veľká šanca Sergejeva, ktorý po krásnej akcii a prihrávke Zubova mal pred sebou už iba Janusa. Ten vyrazil puk betónom až na ochrannú sieť.

21. min: Slovan to v úvode skúša postupným útokom, ale domáca obrana je veľmi pozorná.

Koniec prvej tretiny, ktorú vyhral domáci tím 1:0. Pomer streleckých pokusov je síce iba 6:3, ale keby sa hralo na "držanie puku", tak by tam bol obrovský rozdiel. Uvidíme, či Slovan zlepší svoj výkon.

20. min: Presilovka zostáva nevyužitá, Slovanisti majú katastrofálny pohyb. Svoje zrejme robí únava, keďže sú už týždeň na cestách.

19. min: Radulov uvoľnil na modrej čiare Rylova, jeho bomba skončila tesne vedľa bránky.

18. min: Dlho však rovnaký počet hráčov nevydržal, za nebezpečnú hru vysokou hokejkou bol vylúčený Mikúš.

17. min: Hrá sa v plnom počte a v obrannej tretine hostí to okamžite "horí".

16. min: Obrovské chyby v rozohrávke Slovanistov, takto Bryzgalova nemôžu ohroziť.

15. min: Sergejev zaútočil aj v oslabení, náročnú prihrávku dobre netrafil a nezakončil rýchly brejk.

15. min: Druhá minúta už však taká úspešná pre domácich nebola, navyše prichádza trest pre Radulova.

14. min: CSKA sa usadilo s obrovským prehľadom pred Janusom, Slovanisti iba veľmi pomaly dostupujú k hráčom.

13. min: Dacjuk si aktivitou a šikovnými rukami vypýtal prvé vylúčenie, na trestnú lavicu si sadá Šťastný za podrazenie.

12. min: Z hľadiska sa ozýva pokrik "vyrovnať".

11. min: Hrá sa veľmi čisto, oba tímy takmer vôbec nehrajú do tela a nedokončujú súboje.

9. min: Túto štatistiku konečne zmenil Ölvecký, ale bol to skutočne propagačný pokus.

8. min: Obraz hry bez zmeny, CSKA v útoku a väčšinou pred Janusom. Belasí stále bez strely na bránku.

6. min: Nápor domáceho tímu pokračuje, ženú ho aj fanúšikovia. Štadión však ani zďaleka nie je zaplnený. Nováčik KHL zrejme v Moskve neláka. V hľadisku je aj niekoľko slovenských vlajok.

5. min: Prvá väčšia príležitosť a je tu prvý gól. Širokov pekne uvoľnil Radulova a hviezda domácich pretlačila puk za Janusa - 1:0!

4. min: Prvý náznak ofenzívnej akcie hostí, puk potiahol Sekera a Miklík s Vondrkom sa snažili niečo vymyslieť, bez úspechu.

3. min: Slovanisti veľmi hlboko na svojej polovici, iba vyčkávajú, s čím príde súper.

2. min: Janus hneď v permanenci, zaknihoval už tri zákroky.

1. min: CSKA od prvých sekúnd pri puku a prvé snahy o ohrozenie Janusa.

- Tímy sú na ľade, nasleduje tradičný program so štátnymi hymnami Slovenska a Ruska. Pozdravy kapitánov s rozhodcami.

- V drese Slovana patrí líderská pozícia v kanadskom bodovaní českému legionárovi Michalovi Vondrkovi, ktorý zaznamenal 18 bodov (7+11). Suverénnou jednotkou v bránke je Jaroslav Janus s gólovým priemerom 2,26 a percentuálnou úspešnousťou 92,6.

- Najproduktívnejším hráčom domáceho tímu je suverénne Alexander Radulov, považovaný za najlepšieho hráča celej súťaže. Nazbieral už 39 bodov za 15 gólov a 24 asistencií a pred Pavlom Dacjukom má náskok 13 bodov. Brankárskou jednotkou tímu je Slovák Rastislav Staňa, ktorý po 21 odchytaných dueloch drží percento úspešnosti pri zákrokoch nad hodnotou 94 a gólový priemer na zápas 1,59. Okrem toho štyrikrát vôbec neinkasoval. V dnešnom súboji sa však nezmestil ani na súpisku, do bránky sa postaví posila z NHL Iľja Bryzgalov.

- CSKA patrí po 31 zápasoch štvrté miesto v tabuľke Západnej konferencie s 59 bodmi a skóre 88:65. Slovan sa nachádza o dve miesta nižšie, keď získal 47 bodov (75:79). Prvý vzájomný duel v Bratislave skončil triumfom moskovského tímu 3:2.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu CSKA Moskva - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, khl.ru