Tatran vo východniarskom derby pohodlne zvíťazil v Košiciach

Radoslav Antl tesne pred streľbou na bránku KošícRadoslav Antl tesne pred streľbou na bránku Košíc Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 17. kola Tipos extraligy v hádzanej mužov:

ŠKP Bratislava - Slovan Modra 38:20 (20:7)
Najviac gólov: Kucharik 7, Slaninka 6, Štepanovský 5, M. Volentics 5/2 - Michal Fázik 9, Šimášek 3/2, Döme 2
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčení: 5 - 4, ČK: 39. M. Volentics za nastrelenie brankára do hlavy z pok. hodu - 16. Štrbák za faul, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 300 divákov

Duel mal málo vídaný úvod. Domáci sa dvanásťgólovou šnúrou ujali vedenia v 17. min 12:0. Až potom dovolili súperovi prvýkrát skórovať. Modrania znížili na 3:12, ale prvý polčas bol jednoznačne v réžii hráčov ŠKP, ktorí ho vyhrali 20:7. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, Bratislavčania svoje vedenie ešte zvýšili a napokon suverénne triumfovali 38:20.

1. MHK Košice - Tatran Prešov 31:41 (14:21)
Najviac gólov: Pecha 9/3, Šiška 6, Hriňák 5 - Číp 10, Antl 6, Rábek, D. Krok a T. Mažár po 4, Hrstka 4/1
Pok. hody: 6/5 - 2/1, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 150 divákov

Ešte na začiatku 14. min bol stav vyrovnaný 7:7. Potom sa najmä krídelníci Prešova postarali o utvorenie štvorgólového náskoku (11:7). Vedenie Tatrana do polčasovej prestávky narástlo na 21:14. Hostia po zmene stárn kontrolovali vývoj duelu, ktorý s prehľadom doviedli do víťazného konca (41:31). Košičania nastúpili v "pozliepanej" zostave a vďaka bojovnosti uhrali s majstrom prijateľný výsledok.

HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 40:35 (22:19)
Najviac gólov: F. Zaťko 13/5, Ľ. Ďuriš 10, Holdoš 8 - Zdráhala 10/2, Firit 8, Sapák 6
Pok. hody: 5/5 - 2/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 700 divákov

Prvý polčas, v ktorom sa obe družstvá zamerali viac na ofenzívu, bol bohatý na góly (41). V úvodnej dvadsaťminútovke sa súperi striedali vo vedení, posledných desať minút prvej časti lepšie zvládli domáci, ktorí si utvorili štvórgólový náskok. Tesne pred prestávkou im ho skresal Zdráhala, ktorý z pohľadu Považanov znížil na 19:22. Hosťom sa v 42. min podarilo vyrovnať na 27:27, ale Hlohovčania im potom ušli na 35:30 a v záverečnej desaťminútovke si víťazstvo nenechali vziať (40:35).

HK Topoľčany - HC Štart Nové Zámky 28:28 (12:17)
Najviac gólov: Valent 8/2, Klačanský, Cigáň a Straka po 4 - Čačič 7/1, T. Straňovský 6/2, Sivák 5
Pok. hody: 4/2 - 3/3, vylúčení: 3 - 9, ČK: 41. D. Pogány, 60. B. Sivák (obaja N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Budzák a Varga, 420 divákov

Novým Zámkom vyšiel vstup do stretnutia, keď v 7. min vyhrávali 6:1. Päťgólový náskok si udržali až do konca I. polčasu (17:12). Hostia v 42. min viedli 22:19, ale Topoľčanci štyrmi gólmi za sebou otočili stav skóre na svoju stranu (23:22). Domáci potom na začiatku 53. min mali po góle Straku trojgólový náskok (27:24), o ktorý však následne prišli a tímy si za remízu 28:28 podelili body.