Torres zariadil výhru Chelsea, dve penalty rozhodli o výhre Arsenalu

Fernando TorresFernando Torres Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn si po nepresvedčivých výkonoch v posledných ligových zápasoch pripísali na svoje konto tri body. V 16. kole Premier League zdolali Sunderland 3:1. Pod triumf hostí sa najväčšou mierou podpísal Fernando Torres.

Španielsky útočník otvoril skóre už po 11 minútach, druhý presný zásah zaznamenal po pokutovom kope v nadstavenom čase prvého polčasu. Len štyri minúty po zmene strán upravil stav stretnutia na 0:3 Španiel Juan Mata. Sunderland v 66. minúte po góle Adama Johnsona len upravil na konečných 1:3.

Tri body za víťazstvo si pripísal aj Arsenal Londýn. Zverenci trénera Arsene Wengera zvíťazili na Emirates Stadium nad West Bromwichom 2:0 po góloch španielskeho stredopoliara Mikela Artetu z pokutového kopu.

Futbalisti Queens Park Rangers sa ani v 16. kole nedočkali plného bodového zisku, keď s Wiganom Athletic remizovali 2:2.

Arsenal Londýn - West Bromwich Albion 2:0 (1:0)

Swansea City - Norwich City 3:4 (0:3)
Góly: 51. Michu, 59. De Guzman, 90.+2 Michu - 16. Whittaker, 40. Bassong, 44. Holt, 77. Snodgrass

Wigan Athletic - Queens Park Rangers 2:2 (1:1)
Góly: 19. a 74. McCarthy - 26. Nelsen, 72. Cisse

• Zdroj: TASR, dailymotion.com