Falcao piatimi gólmi odstrelil La Coruňu, Messi zariadil výhru nad Betisom

Falcao nastrieľal päť gólovFalcao nastrieľal päť gólov Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 15. kola španielskej Primera División zvíťazilo Levante nad Mallorcou 4:0. Domáci o svojom triumfe rozhodli v úvode druhého polčasu, keď v priebehu necelých desať minút strelili tri góly.

V druhom zápase dňa vyhral doma Athletic Bilbao nad Celtou Vigo 1:0 a v tabuľke mu patrí priebežná 13. priečka s 18 bodmi, Celta je 15 s pätnástimi.

Atlético Madrid uštedrilo debakel 6:0 hráčom Deportiva La Coruňa. kolumbijský kanonier Falcao konto súpera zaťažil piatimi gólmi. Skóre otvoril Diego Costa v 23. minúte a potom súboj stal exhibíciou Falcaa. Do polčasu dvoma gólmi zvýšil na 3:0, v 64. minúte z penalty dovŕšil čistý hetrik, no to mu nestačilo a v priebehu ďalších siedmich minút súpera dorazil ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Barcelona naďalej pokračuje vo víťaznom ťažení a nezaváhala ani na pôde Betisu Sevilla, kde nedávno stratil body po prehre Real Madrid. O triumf 2:1 sa postaral predovštkým Lionel Messi, ktorý zažiaril dvoma gólmi. Mali poradové číslo 85 a 86 a to znamená, že prekonal dlhoročný rekord Nemca Müllera.

Messi otvoril skóre v 16. minúte a v 25. minúte pridal druhý presný zásah. Okrem prekonania dlhoročné rekorud je zároveň najlepším strelcom v La Lige, tabuľku kanonierov vedie už s 23 gólmi.  Domáci na dvojgólové vedenie odpovedali znížením v 39. minúte, stav 1:2 sa však už v druhom polčase nezmenil.

Betis Sevilla - FC Barcelona 1:2 (1:2)
Góly: 39. Rubén Castro - 16. a 25. Messi

Levante - Mallorca 4:0 (1:0)
Góly: 43. Obafemi Martins, 49. D. Navarro, 54. Rubén García, 58. Iborra

Athletic Bilbao - Celta Vigo 1:0 (1:0)
Gól: 34. Aduriz

Atlético Madrid - La Coruňa 6:0 (3:0)
Góly: 28., 42., 64., 68. a 71. Falcao (tretí z pok. kopu), 23. D. Costa