Austrálčan Thompson má čuch na rekordy, hetrik v rozpätí päť minút

Archie Thompson v zápase proti GuamuArchie Thompson v zápase proti Guamu Zdroj: theaustralian.com.au

HAGATNA - Austrálsky reprezentant Archie Thompson (34) sa znova zapísal ho futbalovej histórie. Jedenásť rokov po tom, čo sa blysol rekordnými jedenástimi gólmi v zápase s Americkou Samoou (31:0), dal v zápase s Guamom najrýchlejší hetrik v oficiálnom medzištátnom zápase.

Útočník sa do streleckej listiny zapísal krátko po svojom príchode na ihrisko trikrát v rozmedzí piatich minút.

Kanonier Melbourne Victory skóroval v 59., 63. a 65. minúte, Austrália nakoniec v kvalifikačnom zápase východoázijského pohára Guam porazila 9:0.

Thompson nastrieľal v najcennejšom drese už 28 gólov a iba o jeden zaostáva za najlepších strelcom austrálskej histórie, ktorým je Damian Mori.  Potreboval na to 46 zápasov, Mori stanovil rekord po 25 dueloch.

"Vôbec nestojím o pozornosť a slávu. Aby som bol úprimný, chcem pomôcť krajine kvalifikovať sa na budúcoročný turnaj. Keď hráte proti podobným súperom, je ťažšie užívať si takéto osobné úspechy. Som šťastný, že som dal góly, ale v prvom rade ma zaujíma úspech tímu," uviedol Thompson pre theaustralian.com.au.

• Zdroj: ČTK, športky, ts, theaustralian.com.au, youtube