Ibrahimovič hetrikom deklasoval Valenciennes, výhra Nice nad Rennes

Vo Valenciennes sa Ibrahimovič zaskvel hetrikomVo Valenciennes sa Ibrahimovič zaskvel hetrikom Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti Paríž St. Germain deklasovali v zápase 17. kola francúzskej Ligue 1 domáci Valenciennes 4:0. Hetrikom sa pod triumf osemfinalistu Ligy majstrov podpísal švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič, ktorý v lige nastrieľal už 17 gólov.

Skóre na Stade Hainaut uzavrel v 82. minúte Argentínčan Ezequiel Lavezzi. PSG sa dotiahol na rozdiel dvoch bodov na vedúci Olympique Lyon, ktorý však čakal domáci duel s posledným tímom tabuľky AS Nancy.

V druhom súboji OGC Nice triumfoval nad Stade Rennes 1:0 gólom Daria Cvitanicha z penalty. Hostia z Bretónska v tom čase hrali už bez vylúčenej dvojice Kana Biyik - Jebbour.

Domáce prostredie využilo na plný bodový zisk aj Lille, keď si vďaka gólom Bašu a Payeta z druhého polčasu poradilo s Toulouse.

Valenciennes FC - Paríž SG 0:4 (0:1)
Góly: 28., 49. a 53. Ibrahimovič, 82. Lavezzi

OGC Nice - Stade Rennes 1:0 (0:0)
Gól: 66. Cvitanich (z 11 m), ČK: 53. Kana Biyik, 65. Jebbour (obaja Rennes)

OSC Lille - FC Toulouse 2:0 (0:0)
Góly: 55. Baša, 83. Payet

• Zdroj: TASR, športky, ts, youtube