Bezgólovú partiu Slovana s Ufou rozhodol až v nájazdoch Vondrka

Ján Lipianský pred vlastnou bránouJán Lipianský pred vlastnou bránou Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Po reprezentačnej prestávke sa v Bratislave opäť o slovo prihlásila Kontinentálna hokejová liga. Na hráčov Slovana Bratislava čaká ďalšia časť náročného programu, keď v priebehu štyroch dní odohrajú tri zápasy. Sériu duelov v domácom prostredí začali proti Salavatu Julajev Ufa, s ktorým v prvom vzájomnom stretnutí prehrali 2:3 po nájazdoch a rovnako vyvrcholila aj "odveta". Diváci v riadnom hracom čase gól nevideli a tak o zisku dvoch bodov rozhodol dvoma úspešnými pokusmi Vondrka.

Najbližší duel je na programe v piatok 21. decembra (19:00), do hlavného mesta Slovenska zavíta Neftechimik Nižnekamsk. O deň neskôr (17:00) sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstaví Ak Bars Kazaň.

Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa 1:0 po sam. nájazdoch
Rozh. nájazd Vondrka, strely 28:36. Rozhodcovia: Zacharov (Rus.), Nalivajko (Biel.) - Morozov, Lazarev (obaja Rus.), vylúčení: 3:4 na 2 min, naviac Kukumberg 5+10+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 10 055 divákov

Slovan: Janus - Višňovský, Sigalet, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Švarný, Tabaček, Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Trška, Kudrna, Ölvecký, Šťastný, Preisinger

Salavat: Tarkki - Proškin, Aťušov, Konev, Koľcov, Baranka, Blaťák, Gurkin, Jemelin - Rolinek, Pankov, Zinoviev - Pihlström, Chlystov, Mirnov - Filatov, Trubačov, Paršin - Musatov, Svitov, Stepanov

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Začali sme nervózne, nepomohlo nám ani vylúčenie Kukumberga. To nás už aj tak oslabený tím ešte viac oslabilo. Bojovnosťou a nasadením sme ustáli prvú tretinu, v tej druhej už sme výrazne zlepšili herný prejav a začali si vytvárať šance. Pokračovali sme v tom aj v závere a mohli sme rozhodnúť zápas. V trestných strieľaniach sme ukázali pevné nervy a vysokú schopnosť u Janusa a Vondrku, ktorí nám zaistili dva body. Hrali sme dobre v oslabeniach, opäť sme predviedli organizovaný a agresívny výkon, čo rozhodlo tento zápas."

Vener Safin Rasichovič, tréner Ufy: "Zápas bol veľmi vypätý. Mal svoj vnútorný obsah, no hra nebola veľmi zaujímavá, chýbali v ňom ostré momenty. Oba tímy mali možnosť streliť gól a rozhodnúť duel vo svoj prospech, nám sa to ale nepodarilo. Myslím si, že súper bol silnejší a preto vyhral."

Roman Kukumberg, útočník Slovana: "Vôbec netuším, za čo som dostal trest do konca zápasu. So žiadnym súperovým hráčom som nebol v kontakte, o žiadnom faule neviem. Rozhodcovia odmietli so mnou komunikovať. Taká chyba by sa v takejto lige nemala stávať."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Na prípravu na tento zápas sme mali dosť času, som veľmi rád, že nám to vyšlo. Škoda, že diváci nevideli viac gólov. Dva body sú však doma a to je najpodstatnejšie. Nájazdy na tréningoch usilovne trénujeme, takže som si na ne veril."

ONLINE KOMENTÁR:

Slovan získava do tabuľky 2 body, keď o najtesnejšej možnej výhre rozhodol Michal Vondrka.

Samostatné nájazdy:  Chlystov - NEDAL, Višňovský - NEDAL, Trubačov - DAL, Miklík - NEDAL, Paršin - NEDAL, Vondrka - DAL, Vondrka - DAL, Trubačov - NEDAL

65. min: Ani ďalších päť minút hráčom na gól nestačilo, uvidíme, či sa im to pri tejto produktivite vôbec podarí v samostatných nájazdoch. Ešte blesková úprava ľadu a strelci sa môžu predviesť.

64. min: Hráči už ani nemajú sily navyše, je to čakanie na nájazdy. V ideálnej šanci sa vzápätí ocitol Sigalet, nepochopiteľne však zlyhal a netrafil bránku.

62. min: Dve minúty predĺženia sa odohrali bez vážnejšej šance, je to neuveriteľná "šachová partia".

60. min: Je tu koniec, zápas Slovan - Ufa gól v riadnom hracom čase nepriniesol. Bude sa pokračovať v päťminútovom predĺžení 4 na 4. Strely po III. tretine - 26:32.

60. min: Slovan sa drží, Tabaček sa na trestnej lavici asi aj modlí.

59. min: Baranka mohol rozhodnúť zápas, jeho tvrdú aj presnú strelu od modrej čiary Janus s námahou vyrazil a spoluhráči vyhodili puk cez všetky čiary.

58. min: Záverečné sekundy to bude mať Slovan ťažké, Tabaček nezmyselne fauloval za vlastnou bránkou. Do konca riadneho hracieho času zostáva 125 sekúnd.

58. min: Hlásateľ oznámil počet divákov - už tradične je vypredané.

56. min: Obecenstvo sa potleskom snaží vyhecovať hráčov k záverečnému náporu, ale v hre začína byť veľa nepresností.

54. min: Pankov bekhendovou strelou mieril do vyrážačky Janusa, v ďalšej šanci išiel puk z jeho hokejky tesne vedľa.

53. min: Slovan ožil, Višňovský sa chopil líderskej pozície a snaží sa rozhodnúť. Streľbu však zatiaľ nedokázal v dnešnom zápase spresniť.

52. min: Bližňák sa po chybe ocitol úplne sám pred ležiacim brankárom, ale nedokázal ho prehodiť. Veľká smola pre bratislavského útočníka.

52. min: Pri puku častejšie hostia, obrana a najmä Janus však zatiaľ odolávajú.

50. min: Celý štadión zborovo skanduje meno brankárskej jednotky, hrá sa v plnom počte.

49. min: Zinoviev preveril Janusa, neuspel ani v následnom samostatnom nájazde po chybe obrany.

48. min: Fanúšikovia si pýtajú gól, šancu však bude mať Ufa. Kytnár zložil v strednom pásme súpera nedovoleným spôsobom.

47. min: Tempo hry sa stupňuje, defenzívy stále vyhrávajú.

46. min: Ďalší skvelý zákrok Janusa, vychytal Trubačova.

44. min: Kudrna v dobrej pozícii na pravom kruhu, mieril však iba do betónu. Vzápätí neuspel z opačnej strany ani Bakoš.

42. min: Presilovka opäť nevyužitá, dočkáme sa vôbec gólu?

41. min: Slovan sa hneď usadil v pásme, vo veľkej šanci sa ocitol Bližňák. Perfektný zákrok Tarkkiho.

40. min: Koniec druhej dvadsaťminútovky, pomer striel 13:24.

40. min: 23 sekúnd pred koncom tretiny fauloval Aťušov, už sa posadil na trestnú lavicu. Po vyhranom buly bomba Višňovského, zrazená nad bránku.

39. min: Trestné strieľanie pre Ufu, Pankov bol faulovaný, ale rozhodne to nebolo v gólovej šanci. Ďalší nepochopiteľný verdikt rozhodcov. Janus však drží svoj tím nad vodou, aréna sa otriasa v základoch.

38. min: Taktické výkony oboch tímov pokračujú, defenzíva zatiaľ spoľahlivo funguje. Tréneri sú asi spokojní, diváci už menej.

36. min: Kudrnovi zavadzal pri útočnej akcii hlavný rozhodca, na pár sekúnd bol ako keby šiestym hráčom a divákom sa to nepáčilo.

35. min: Perfektná práca v obrane, Ufa sa k ničomu vážnemu nedostala a nevyužila ani túto presilovku.

33. min: Višňovský za vlastnou bránkou poslal na ľad jedného z útočníkov Ufy, aj keď sa mu veľmi nechce, musí si ísť sadnúť na trestnú lavicu.

32. min: Čakanie na prvý gól však stále trvá.

30. min: Štadión na nohách, tradičný rituál postavil všetkých fanúšikov, ktorí aplaudujú a týmto spôsobom ďakujú za doterajší zaujímavý priebeh.

28. min: Hudáček je späť na ľadovej ploche.Zdravo nahnevaný zabojoval za bránkou, poslal puk na Švarného, ale jeho bombu chytil Tarkki do lapačky. Brankár zatiaľ čarujú.

28. min: Hluchšia fáza zápasu, oba tímy dôkladne strážia svoju polovicu. Nikto nechce spraviť prvú chybu.

26. min: Hudáček zostáva po tvrdom súboji na ľade, štadiónom opäť znie piskot. Vylučovať sa však nebude. Na ľade je aj lekár, pomáha otrasenému hráčovi na striedačku.

25. min: O niekoľko sekúnd neskôr to rovnako skúšal Sersen, dostal sa ešte ďalej, ale na Fína v bráne nenašiel recept.

24. min: Miklík sa snažil "preštrikovať" až do bránky, v poslednom momente ho obrana zastavila.

23. min: Šťastný mohol byť hrdinom, dostal perfektnú prihrávku spoza bránky, ale Tarkki vytiahol po jeho strele z prvej famózny zákrok.

23. min: O odpoveď sa na druhej strane snažil Hudáček, neuspel ani pri dvojnásobnom pokuse.

22. min: Hostia na začiatku druhej tretiny jasne aktívnejší, Janus je v plnej permanencii.

21. min: Koľcov z otočky pekne vystrelil, pukne tesne minul bránku Janusa, ktorý strelu vôbec nevidel.

20. min: Koniec prvej tretiny, strelecky boli aktívnejší hostia pomerom 13:8.

20. min: Slovanu tento úsek veľmi nevyšiel, nedokázal sa usadiť v pásme a Tarkkiho neohrozil.

18. min: Dlho to však netrvalo, ďalšia šanca pre Slovan, keď si na trestnú lavicu sadá Musatov za podrazenie.

17. min: Ani zvyšok presilovej hry gól nepriniesol, hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

16. min: Belasí zovreli súpera, ale ani jedna z troch striel sa neujala. Medzitým už Ufa so štyrmi hráčmi.

15. min: Slovan sa ale teraz nemôže sťažovať, Filatov na modrej podrazil Višňovského a oslabuje svoj tím. 71-sekundová presilová hra 5 na 3.

15. min: Zvláštne verdikty rozhodcovskej štvorice pokračujú, dnes to ešte zrejme bude "veselé".

14. min: Vylúčenie na opačnej strane, Ufa hrala so šiestimi hráčmi.

13. min: Slovan ustál päťminútové oslabenie a fanúšikovia ho okamžite ženú vpred.

12. min: Baranka vyslal tvrdú bombu od modrej, Janus s veľkým pokojom puk skryl vo výstroji.

11. min: Presilovka sa hosťom vôbec nedarí, Sekera nazbieral cenné sekundy v útočnom pásme.

11. min: Náznak šance pre Koľcova, nema však sily v koncovke.

10. min: Slovanisti sa zatiaľ výborne bránia, Ufa ešte nevystrelila na Janusa.

8. min: Zápas sa skončil pre Romana Kukumberga, ktorého rozhodcovia z nepochopiteľných príčin vylúčili na 5 minút + trest do konca zápasu. Veľké protesty kapitána Lipianskeho ani trénera Čadu nezaberajú. Trest si odsedí Kudrna, na štadióne vládne obrovský piskot a vulgárne nadávky pre rozhodcov nemajú konca. Trest prišiel v podstate v prerušenej hre, keď hostia niečo "žalovali" rozhodcom.

8. min: Diváci v prerušenej hre skandujú meno Mira Šatana, kapitán tímu ich pozdravil z čestnej lóže.

8. min: Slovan zostáva v tlaku, koncovku nezvládol podľa želania Vondrka, diváci si pýtali faul.

7. min: Slovenský útočník sa síce po náraze do mantinelu ťažšie zbieral z ľadu, ale ide na nájazd. Šťastie v koncovke však nemal, fínsky brankár Tarkki jeho pokus s prehľadom zneškodnil.

7. min: Bartovič nabral svoju "svetelnú" rýchlosť, obranca ho pri zakončení pred brankárom faulova a je tu trestné strieľanie!

6. min: Strelou od modrej čiary sa snažil prekvapiť Sekera, následne zaujímavým bejzbalovým pokusom spomedzi kruhov tesne minul Ölvecký.

5. min: Paršin vytiahol nečakanú strelu zápastím, pri dorážke Trubačova pozorný Janus.

3. min: Prvá vážna akcia Ufy, do úniku sa rútil Rolinek, ale perfektným zákrokom mu čisto vzal puk Višňovský.

3. min: Priaznivci sa evidentne po pauze tešili na KHL, na štadióne sa skanduje a aplauzom sa pridáva celý štadión.

2. min: Slovan v úvode aktívnejší, prvú strelu na bránku si však pripísal hosťujúci Filatov.

1. min: Začalo sa v ostrom tempe, prvé útoky využili svoj čas na ľade na intenzívne zahriatie.

- Rozhodcovia aj hráči sú na ľadovej ploche, nasledujú štátne hymny.

- Aréna v Bratislave sa pomaly plní, do začiatku zápasu zostáva necelých 5 minút.

- Tréner Čada sa musí zaobísť bez dlhodobo zraneného Šatana a tiež Štajnocha, okrem toho nemôže rátať so službami mladíkov Daňa a Mikúša, ktorí bojujú o účasť na MS do 20 rokov. Na súpisku sa tak zmestil aj Miroslav Preisinger, Peter Trška či Andrej Kudrna.

- Najproduktívnejším hráčom hostí je Igor Mirnov, ktorý 31 dueloch nazbieral 27 bodov za 16 gólov a 11 asistencií. Jediným slovenským legionárom v tíme je Ivan Baranka, autor dvoch gólov a piatich asistencií v sezóne. V drese "belasých" je lídrom produktivity Čech Michal Vondrka, doposiaľ nazbieral 19 bodov za 8 gólov a 11 prihrávok.

- Salavat je po 34 zápasoch na piatom mieste tabuľky Východnej konferencie so ziskom 57 bodov a skóre 101:93. Slovanu patrí v Západnej konferencii tiež piata priečka, ale zverenci trénera Rostislava Čadu odohrali o zápas menej. Na konte majú 50 bodov (78:84).

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa.

• Zdroj: športky, ts, khl.ru