Suárez dvomi gólmi prispel k výhre Liverpoolu, domáca blamáž Chelsea

Luis Suárez a jeho gólové oslavyLuis Suárez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool v zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom zvíťazili v domácom zápase 21. kola anglickej Premier League nad AFC Sunderland 3:0. Škrtel hral do 74. minúty, keď ho na ihrisku vymenil Jamie Carragher. V drese Liverpoolu sa dvoma gólmi v druhom zápase za sebou blysol Luis Suárez a výrazne tak prispel k výhre svojho tímu.

Chelsea Londýn v ten doma prekvapujúco stratila všetky body v súboji s posledným tímom tabuľky Queens Park Rangers (0:1), keď v bránke domácich chýbal zranený český reprezentant Petr Čech. Namiesto neho nastúpil Ross Turnbull a pripísal si prvý ligový štart v sezóne. Čisté konto držal až do 78. minúty, kedy ho prekonal bývalý hráč Chelsea Shaun Wright-Phillips. Niekdajší anglický reprezentant zaznamenal prvý gól od mája 2010 a zariadil QPR druhú výhru v sezóne. V tabuľke sú však hostia naďalej poslední, bodovo sa dotiahli na Reading.

Chelsea prehrala po štyroch víťazstvách za sebou a je štvrtá o bod za Tottenhamom, má však jeden zápas k dobru. Na druhý Manchester City stráca tím trénera Rafaela Beníteza sedem bodov a na vedúci Manchester United štrnásť. Futbalisti Chelsea sa postarali o negatívny historický zápis, keď prehrali doma s QPR prvýkrát po dlhých 30 rokoch.

V treťom stretnutí podľahlo Newcastle na domácej pôde Evertonu 1:2, slovenský gólman v službách Evertonu Ján Mucha celý duel iba odsledoval z lavičky náhradníkov.

FC Liverpool - Sunderland 3:0 (2:0)
Góly: 19. Sterling, 26. a 53. Suárez

FC Chelsea - Queens Park Rangers 0:1 (0:0)
Gól: 78. Wright-Phillips

Newcastle United - Everton 1:2 (1:1)
Góly: 2. P.-D. Cissé - 43. Baines, 60. Anichebe