ONLINE z MS do 20 rokov: Slovensko - Lotyšsko

Adam NagyAdam Nagy Zdroj: worldjunior2013.com

UFA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na majstrovstvách sveta v ruskej Ufe nevyhli bojom o záchranu. Trojbodový zisk zo základnej skupiny na postup do štvrťfinále nestačil, takže zverenci trénera Ernesta Bokroša musia bojovať v spoločnosti Fínska, Lotyšska a Nemecka o udržanie medzi elitou. Najslabší tím skupiny minimálne na rok túto kategóriu opustí. V prvom zápase nastúpili Slováci proti Lotyšsku, zmerajú si ešte sily s Fínskom.

Slovensko - Lotyšsko 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: 15. Bíreš (Korím, R. Mráz), 31. Mikúš (Matis, Uhrík), 34. Daňo (Nechala), 55. Bíreš (Daňo, Čerešňák), 60. Daňo - 2. Ozolinš (Bukarts), 46. Jevpalovs (Blugers, K. Lipsbergs), 51. Kulda (Siksna, Jevpalovs).

Slovensko: Nagy - Čerešňák, Nechala, Rusina, Bagin, Korím, Bajaník, Búri - Mikúš, Daňo, Matis - R. Mráz, Bíreš, B. Mráz - Kolena, Uhrík, Reway - Hudec, Fujerik, Rapáč

Lotyšsko: Merzlikins - Rosinskis, K. Lipsbergs, Siksna, Zvirbulis, Nimanis, Skuratovs, Augstkalns - Kulda, Blugers, Jevpalovs - R. Lipsbergs, Kuzmenkovs, Jelisejevs - Bukarts, Ozolinš, Kurmis - Siksnis, Ševčenko, Rancevs

Tabuľka skupiny o záchranu:
1. Fínsko      2 2 0 0 0 13:1 6
2. Slovensko 2 1 1 0 0 7:4 5
3. Nemecko  2 0 0 1 1 1:10 1
4. Lotyšsko   2 0 0 0 2 4:10 0

ONLINE:

Je tu koniec zápasu, Slovensko sa po výhre udržalo medzi svetovou elitou. Pomer striel 27:40.

60. min: 13 sekúnd pred sirénou je o všetkom rozhodnuté, odkrytú bránku triafa Marko Daňo - 5:3!

60. min: Lotyšský bránkar zamieril na striedačku, namiesto neho prichádza šiesty korčuliar.

58. min: Lotyši vrhli logicky všetky sily do útoku, Slováci čakajú na vhodnú príležitosť a protiútok.

55. min: Viac priestoru na ľade vyhovovalo evidentne Slovákom a Bíreš strieľa svoj druhý gól v zápase - 4:3!

55. min: Našťastie fauloval aj Siksna a bude sa hrať na oboch stranách so štyrmi hráčmi.

54. min: Chaos na ľade sa preniesol aj na striedačku, ďalšie vylúčenie Slovenska pre veľa hráčov ploche.

52. min: Slováci nevedia kam skôr skočiť, Kurnis trafil žrď. O pár sekúnd neskôr ho napodobnil Siksna.

51. min: Krušné minúty na ľadovej ploche, v tej iste minúte vylúčený Korím za zdržovanie hry, vyhodenie puku za mantinel.

51. min: Lotyšsko veľkú šancu okamžite využíva, po 19 sekundách vyrovnáva Kulda 3:3!

51. min: Navyše prichádza trest na druhej strane, Mikúš oslabil tím - seknutie.

50. min: Aby nás to nemrzelo, presilovku sme nevyužili a hrá sa opäť v plnom počte.

47. min: Nedisciplinovanosť Lotyšov, Jelisejevs odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

46. min: Už to však neplatí, po šiestich minútach od prestávky je znížené. Autorom gólu Jevpalovs - 2:3!

43. min: Poctivá defenzíva je základom, Slováci to veľmi dobre vedia a zatiaľ nedovolia súperovi dlhší pobyt v našom pásme.

41. min: "Bokrošovci" sú na najlepšej ceste spečatiť záchranu v elitnej kategórii, musi zvládnuť ešte dvadsať minút a zápas s Fínskom bude iba do štatistík.

40. min: Tlak súpera vrcholil do poslednej sekundy druhej tretiny, obrovská šanca pre Ozolinša. Nagy sa však predviedol v plnej paráde a do kabín idú Slováci s dvojgólovým náskokom. Pomer striel 20:24.

37. min: Lotyši ožili, obliehajú slovenskú bránku a delovka Skuratovsa skončila na žrdi.

34. min: Lotyšský tréner reaguje, vzal si oddychový čas a vystriedal brankára. Merzlikinsa nahradil Punnenovs.

34. min: A slovenskí mladíci ju bleskovo využívajú. Z presného zásahu sa po 31 sekundách početnej prevahy teší aj druhý "tahúň" mužstva Marko Daňo - 3:1!

33. min: Šanca na odskočenie na dva góly, podrazením sa previnil Jevpalovs, Slováci si zahrajú presilovku.

31. min: Jeden z lídrov slovenského tímu zabral, presne v polovici zápasu striľa mimoriadne dôležitý gól Tomáš Mikúš - 2:1!

28. min: Defenzívny hokej pokračuje, brakári majú síce menej práce, ale každý zákrok je veľmi dôležitý.

24. min: Slovákov mohol dostať do vedenia Bruno Mráz, jeho lišiacky pokus spoza bránky však góman zneškondil.

21. min: V úvode druhej časti aktivita na slovenských hokejkách, Daňo nezakončil presne.

20. min: Koniec prvého dejstva, ktoré prinieslo dva góly. Pomer striel 10:12.

18. min: "Chuť" do útoku dostali opäť oba tímy, každý bod má nesmiernu cenu a tak to aj na ľade vyzerá.

15. min: Početnú prevahu sme nevyužili, ale zostali sme v útočnom pásme a prichádza vyrovnanie, postaral sa oň dôrazný Bíreš - 1:1!

12. min: Prvá presilová hra pre Slovensko, Jelisejevs vylúčený za hákovanie.

10. min: Slováci sa snažia o vyrovnanie, hrá sa prevažne pred bránkou Lotyšska.

8. min: Hra sa po rýchlom góle upokojila, Lotyši sa zatiahli do defenzívy. Ojedinelý pokus Bagina skončil na hornej žrdi.

2. min: Nepríjemný štart zápasu pre slovenský tím, prehrávame 0:1 už po 86 sekundách, keď sa presadil Ozolinš.

1. min: Stretnutie Slovensko - Lotyšsko práve začalo.

• Zdroj: športky, ts