Mladé Slovenky na MS tesne prehrali s Nórskom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ROMANSHORN - Slovenská hokejová reprezentácia dievčat do 18 rokov prehrala aj vo svojom treťom zápase na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta hráčok tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Romanshorne výsledkom 1:2.

Po identických neúspechoch so Švajčiarkami a Japonkami nestačili Slovenky ani na Nórky. Po dni voľna ich čaká v pondelok súboj s Rakúšankami.

Slovenské hráčky už po 133 sekundách inkasovali a v 8. min viedli Nórky 2:0. V závere prvej časti hry strelila kontaktný gól Mikesková. Slovenky mali prevahu, boli strelecky aktívnejšie, ale nedokázali sa presadiť gólovo. Skóre sa nezmenilo ani pri záverečnej power-play SR.

Slovensko "18" ženy - Nórsko "18" ženy 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 20. Mikesková (Zálešáková, Novotná) - 3. Guntherová (Weisová), 8. Nerlandová (Oisethová)
Vylúčené: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 38:25, rozhodovali: Weissová (Nem.) - Heikkinenová (Fín.), Kuonenová (Švaj.), 103 divákov

Slovensko: Jablonovská - Vanerková, Lalíková, Čurmová, Žitňanská, Zálešáková, Klimášová - Obercianová, Fortunová, Gorecká - Palová, Mikesková, Novotná - Záborská, Mišková, Kollová - Fedoročková, Bacová.

Ján Valúch, tréner: "Na začiatku stretnutia sme urobili dve individuálne chyby, ktoré Nórky potrestali. Potom sme zvýšili dôraz a gólom v závere prvej tretiny sme sa dostali do zápasu. V druhej tretine sme mali obrovskú prevahu a šance na vyrovnanie, ale Nórky mali v bránke výbornú Nilsenovú, ktorá je podľa mňa najlepšia na turnaji. V Romanshorne nám zatiaľ nevychádzajú presilovky a najhoršie to je v koncovke, s ktorou sa trápime. Dievčatám chýba v záverečných momentoch väčší dôraz. Dnešná prehra ma mrzí nielen z toho dôvodu, že dievčatá celý zápas dreli, ale aj preto, že podali najlepší výkon v sezóne. V nedeľu máme voľno, musíme si vyvetrať hlavy, zabudnúť na tieto smolné prehry a v pondelok zabojovať o prvé víťazstvo."