Futsalisti Slovenska prehrali prípravný zápas s maďarským Györom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenská reprezentácia prehrala v pondelňajšom prípravnom zápase v HANT Aréne s maďarským ETO Rába Györ 4:7.

Slovensko - ETO Rába Györ 4:7 (3:3)
Góly SR: Rafaj 2, Dudáš, Rick

Ján Janík, tréner (zdroj: www.futsalslovakia.sk): "Na prvý tohtoročný prípravný zápas sme si pozvali klubový tím z Maďarska. Rába ETO Győr je súper, ktorý svojou kvalitou, zložením a herným štýlom pripomína nášho kvalifikačného súpera z prvého koša, ktorým bude v kvalifikácii o postup na ME Azerbajdžan. Samotný zápas sa pre nás začal veľmi dobre. Naši hráči dobre bránili, dostupovali súpera a darilo sa nám získavať lopty. Nasledovali brejky a naša vysoká efektivita v zakončení. Za 10 minút sme vyhrávali už 3:0 a všetko vyzeralo nad očakávanie dobre. Postupom času však súper prevzal iniciatívu, svojím systémom hry 4-0 nám v útoku začal robiť problémy. Strácali lopty, nedokázali sme dlhšie kombinovať a súper začal znižovať. Záver polčasu bol v réžii súpera a podarilo sa mu vyrovnať na 3:3. Do druhého polčasu sme prestriedali, prišiel Várady, Bahna, Kyjovský a Repa. Hneď v úvode nás mrzela zahodená tutovka šanca Váradyho, ktorý zakončoval do odkrytej bránky, avšak súperov brankár čaroval. Čo však bolo dôležitejšie, obraz hry sa veľmi nezmenil ani v druhom polčase. Súper mal stále prevahu a po chybách nám dal 2 góly. Do zápasu sme sa ešte vrátili peknou strelou do šibenice Gabriela Ricka, ale úplne zbytočným a lacným šiestym gólom sme sa pripravili o možnosť tento zápas zdramatizovať. Naša záverečná power play už nepriniesla žiadny zvrat. Práve naopak, po ďalšej chybe nás súper trestal gólom do prázdnej bránky. Prehrali sme 4:7 a treba si chlapsky priznať, že súper nám odhalil naše nedostatky. Spravili sme príliš veľa defenzívnych chýb, ktoré sa už nesmú zopakovať. Dostať 7 gólov je naozaj dosť. Musíme sa však poučiť, rozobrať si tento zápas a pokračovať ďalej. Ukazuje sa, že iba takéto zápasy nás, napriek prehre, posunú ďalej. Máme ešte trocha času pracovať na zlepšení našej hry. Očakávam, že pripravované herné sústredenie v Španielsku a následný dvojzápas so Srbskom vo februári, nás dostatočne pripraví na už spomínanú kvalifikáciu. Krátke reprezentačné sústredenie zakončíme dnes ďalším prípravným zápasom proti Tangu Brno. Príležitosť dostanú všetci nominovaní hráči."