Lev po prehre stále pod postupovou čiarou, na Slovan stráca 11 bodov

Momentka zo súboja Novosibirsku so Spartakom MoskvaMomentka zo súboja Novosibirsku so Spartakom Moskva Zdroj: facebook.com/hcspartak

CHABAROVSK - V prvom z jedenástich sobotňajších stretnutí KHL zvíťazili hokejisti Amuru Chabarovsk nad Dinamom Riga 4:2. Lotyšský klub zaznamenal piatu prehru v sérii za sebou.

V ďalšom stretnutí hral dôležitú úlohu slovenský obranca Jaroslav Obšut, ktorý svojim gólom vo štvrtej minúte predĺženia rozhodol o výhre Spartaka Moskva na ľade Sibiru Novosibirsk 2:1.

Martin Cibák prispel jedným gólom k triumfu Neftechimiku Nižnekamsk nad Jugrou Chanty-Mansijsk 5:2.

Jednu asistenciu zaznamenal Štefan Ružička, no jeho nový zamestnávateľ Salavat Julajev Ufa prehral s Barysom Astana 4:6.

Hokejisti Lev Praha pokračujú v slabých výkonoch, keď nezvládli dôležitý domáci zápas s Dinamom Minsk a prehrali 1:2. Na postupové ôsme miesto stráca pražský tím 2 body. Od Slovana Bratislava ho delí dokonca 11 bodov.

Amur Chabarovsk - Dinamo Riga 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 18. Lindgren, 22. Orlov, 30. Stepanov, 46.Litovčenko - 47. Indrašis, 50. Giroux.

Metallurg Novokuzneck - Donbass Doneck 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Góly: 4. Vyglazov, 38. Černych - 10. Kašpar, 26. a 59. Varlamov, 52. Kagarlickij

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 39. Enlund - 24. Suglobov, 64. OBŠUT

Salavat Julajev Ufa - Barys Astana 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Góly: 10. Chlystov (RUŽIČKA), 12. Mirnov, 37. Pihlström, 54. Slepyšev - 7. Bochenski, 15. Bochenski, 36. Starčenko, 39. Gavrilin, 43. Boyd, 60. Savčenko

Neftechimik Nižnekamsk - Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 4. Mamašev, 30. Milovzorov, 37. Osala, 44. CIBÁK, 53. Mamašev - 51. Skorochodov, 54. Magogin

AK Bars Kazaň - Avangard Omsk 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0. 0:1)
Góly: 23. Nikulin - 14. Volkov, rozh. nájazd: Siomin

SKA Petrohrad - Avtomobilist Jekaterinburg 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 1. Průcha, 11. Dallman, 32. Průcha, 33. Thoresen - 51. Žmakin

CSKA Moskva - Viťaz Čechov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Radulov - 31. Kuľomin, 42. Koroljov

Dinamo Moskva - Traktor Čeľabinsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 22. Kvapil, 45. Mosaljov

HC Lev Praha - Dinamo Minsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)