Gyömbér spečatil prestup do Catanie: Životná príležitosť

Norbert Gyömbér v drese Catanie
Norbert Gyömbér v drese Catanie

CATANIA - Slovenský obranca Norbert Gyömbér (20) prestúpil do talianskeho prvoligového klubu Catania Calcio. Stopér národného výberu v kategórii do 21 rokov podpísal zmluvu s aktuálne siedmym tímom v tabuľke Serie A do konca júna 2017, jarnú časť aktuálneho ročníka však dohrá v drese súčasného zamestnávateľa - FK Dukla Banská Bystrica.

"Catania disponuje fantastickým športovým centrom. Na vlastné oči som videl tréningové plochy, šatne, štadión, posilňovňu, bazén a hotel, všetko vyzerá super. Zástupcovia klubu mi potom vysvetlili, ako funguje prvé mužstvo, skutočne všetko je na vysoko profesionálnej úrovni," opísal na klubovom webe Catanie zadák, o ktorého služby sa v minulosti zaujímal aj nemecký VfL Wolfsburg.

"Zo športového hľadiska je to moja životná príležitosť. Taliansky futbal patrí medzi najlepšie na svete, je neuveriteľne takticky prepracovaný. Mojou ambíciou je aklimatizovať sa v novom pôsobisku a dostať sa do prvého tímu. Uvedomujem si, že to nebude jednoduché, ale som trpezlivý a cieľavedomý. Teší ma, že pred podpisom zmluvy som si osobne pozrel zázemie a viem, čo tu na mňa čaká," neskrýval radosť Norbert Gyömbér.

"Som stopér a mojou najväčšou devízou sú vzdušné súboje. Vidíme sa v júli, Catania," znie odkaz rodáka z Revúcej Gyömbéra.

Podľa informácie na klubovom webe "vojakov" mužstvo trénera Norberta Hrnčára naopak posilní staronový hráč Jozef Adámik.

"Náš klub podpísal zmluvy o prestupe a následnom hosťovaní Norberta Gyömbéra do talianskeho klubu Catania Calcio. Sme radi, že sa nám to podarilo a hráč dokázal všetkým zainteresovaným a aj svojim spoluhráčom, že sa dá prestúpiť aj z nášho klubu do Serie A," povedal pre www.fkdukla.sk generálny riaditeľ Tomáš Geist, ktorý na margo finančných detailov pre denník Šport poznamenal: "Čo sa týka ceny, nie je taká, akú uvádzali talianske médiá, teda 600-tisíc eur, je o niečo nižšia. Na základe jedného z bodov v zmluve, ktorý v nej chcela mať talianska strana, musím rešpektovať, že nebudeme hovoriť o konkrétnej čiastke. Špeciálnym prídavkom je fakt, že v lete odohráme s Cataniou prípravný zápas. Termín dohodneme neskôr."

V histórii Dukly Banská Bystrica v prípade Gyömbéra ide údajne o tretí najlukratívnejší prestup - po Martinovi Jakubkovi (Saturn Moskovská oblasť/Rus.) a Marekovi Penksovi (Eintracht Frankfurt/Nem.).

Agent stopéra Juraj Vengloš pripomenul, že ide o veľký prestup. "Pre Nora je to výrazný kvalitatívny posun. Príde do stabilizovaného klubu. Catania má nové moderné tréningové centrum. Gyömbér bude mať veľkú šancu hrať už od leta," uviedol licenčný manažér FIFA.

K mužstvu sa pripojila staronová posila Jozef Adámik (27). Pod Urpín prichádza po jesennej časti strávenej v drese Tatrana Prešov. Skúsený stopér tak v tejto chvíli výrazne zvýši konkurenciu na stopérskom poste, kde o svoju šancu v rámci skúšky stále bojuje aj brazílsky ľavonohý stopér Dionatan Teixeira (20).


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
ilcalciocatania.it

DISKUSIA