Remíza Schalke v Istanbule, návrat Drogbu do Ligy majstrov

Didier DrogbaDidier Drogba Zdroj: SITA

ISTANBUL - Galatasaray Istanbul remizoval v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov s nemeckým Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. V Turecku sa hral v prvom polčase zaujímavý futbal. Už v 12. minúte otvoril skóre domáci útočník Burak Yilmaz, ktorý si pekne prebral loptu cez stredného obrancu hostí a nekompromisnou strelou prekonal Hildebranda.

Nemci mohli vyrovnať v 16. minúte, ale veľkú šancu spálil Huntelaar. Galatasaray mohol ísť do dvojgólového vedenia v 18. minúte, keď Altintop trafil brvno a kouč domácich Fatim Terim márne zalamoval rukami. V 38. minúte bol opäť v gólovej šanci Yilmaz, no nepremenil. A tak hostia v 45. minúte vyrovnali, keď Farfan krásne pripravil situáciu Jonesovi a tomu stačilo už len nastaviť kopačku.

Bundesligista mohol otočiť v 55. minúte, ale Farfan v šanci trafil len obrancu, a neujala sa ani jeho pekná strela z priameho kopu o ďalších 5 minút. V 77. minúte aktívny Yilmaz opäť zlyhal v šanci, na opačnej strane ho v 80. minúte "napodobnil" Draxler. Súboj tak napokon skončil remízou 1:1.

"Dostali sme sa do vedenia rýchlym gólom, pretože sme hrali dobre. Žiaľ krátko pred koncom polčasu sme sa dopustili chyby a Schalke vyrovnalo. Mali sme síce predtým šance na dosiahnutie druhého gólu, ale Schalke v druhom polčase tiež pohrozilo. Bol to vyrovnaný duel," povedal tréner Galatasarayu Terim.

Spokojnosť s výkonom svojich zverencov neskrýval ani tréner Schalke 04 Jens Keller: "Môj tím odviedol dobrý výkon. Hrali sme kompaktne a kolektívne ako jeden tím. Mali sme aj nejaké šance, ale žiaľ zostali nevyužité. Pre nás sú dôležité skúsenosti z takýchto zápasov."

Galatasaray Istanbul - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)
Góly: 13. Yilmaz - 45. Jones, ŽK: Muslera, Amrabat, Nounkeu, Inan - Jones, Kolasinac, Höger, rozhodoval: Collum (Škót.)

Galatasaray: Muslera - Sarioglu (84. Bulut), Kaya, Nounkeu, Riera - Hamit Altintop (66. Eboue), Melo, Inan, Sneijder (46. Amrabat) - Yilmaz, Drogba

Schalke: Hildebrand - Höger, Höwedes, Matip, Kolasinac - Draxler (84. Barnetta), Jones, Neustädter, Bastos - Farfan, Huntelaar (75. Pukki)

• Zdroj: TASR, videa.hu