Neapol sa konečne dočkal víťazstva, Kucka nezabránil prehre Janova

Edinson Cavani a Marek Hamšík sa tešia z góluEdinson Cavani a Marek Hamšík sa tešia z gólu Zdroj: SITA

MILÁNO - V zápasoch 29. kola talianskej futbalovej Serie A zasiahli do bojov aj dvaja slovenskí reprezentanti. SSC Neapol v základnej zostave s Marekom Hamšíkom zvíťazil na domácom ihrisku nad Atalantou Bergamo 3:2.

Neapol tak prerušil päťzápasovú šnúru bez víťazstva, keďže naposledy sa z trojbodového zápisu tešil 2. februára proti Catanii. Na vedúci Juventus však stále stráca deväť bodov.

Veľa dôvodov na radosť nemal Juraj Kucka. Jeho FC Janov podľahol Fiorentine 2:3. Pod nešťastnú prehru sa podpísal obranca Mattia Cassani, ktorý si v 77. minúte zrazil loptu do vlastnej bránky a tento gól sa neskôr ukázal ako rozhodujúci.

Futbalisti AC Miláno zdolali na domácej pôde Palermo 2:0 najmä zásluhou útočníka Maria Balotelliho. Taliansky reprezentant zaznamenal oba góly, keď v 9. minúte po premenenej penalte poslal svoj tím do vedenia a v 66. minúte poistil víťazstvo druhým presným zásahom.

V zápase medzi Sienou a Cagliari sa zrodila bezgólová remíza. Duel medzi Sampdoriou Janov a Interom Miláno odložili pre nepriaznivé počasie.

V drese AS Rím pomohol svojim 226. gólom v talianskej lige k triumfu nad Parmou legendárny Francesco Totti, ktorý sa osamostatnil na druhej priečke historickej tabuľky ligových strelcov.

Turínčania zásluhou striedajúceho Jonathasa zdolali oslabené Lazio najtesnejším rozdielom, keď Rimania už od 16. minúty dohrávali bez vylúčeného Cianiho.

AC Miláno - US Palermo 2:0 (1:0)
Góly: 9. a 66. Balotelli (prvý z 11 m)

Fiorentina - FC Janov 3:2 (1:0)
Góly: 33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. Cassani (vl.) - 58. Portanova, 69. Antonelli, ČK: 75. Bertolacci (Janov)
/za hostí Kucka celý zápas/

SSC Neapol - Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)
Góly: 4. a 65. Cavani (prvý z 11 m), 81. Pandev - 31. Cannavaro (vl.), 73. Denis