Zohraté barcelonské duo: Messi a Alvés pred duelom s PSG predviedli brilantnú techniku

Lionel Messi a Daniel Alvés oslavujú gól do siete PSGLionel Messi a Daniel Alvés oslavujú gól do siete PSG Zdroj: sports.yahoo.com

PARÍŽ - Vzájomná spolupráca fenomenálneho Lionela Messiho (25) a brazílskeho zadáka Daniela Alvésa (29) sa nedá prehliadnuť. Barcelončania si skvele rozumejú na ihrisku, ale aj mimo neho. Brazílčan svojimi prihrávkami počas zápasov najčastejšie hľadá práve argentínskeho kanoniera. To, ako dobre si títo dvaja futbalisti rozumejú, predviedli divákom v Paríži tesne pred začiatkom štvrťfinálového súboja s PSG, ale krátko nato aj v samotnom stretnutí.

Fanúšikovia na tribúnach nahrali krátko pred začatím duelu zaujímavé video, ktoré zachytáva spomínanú barcelonskú dvojku v predzápasovej rozcvičke. Fenomenálny Messi sa s brazílskym reprezentačným obrancom nachádzajú možno viac ako 30 metrov od seba a to, čo predvádzajú s loptou, skutočne vyráža dych. Katalánci si vymieňajú loptu po vzduchu, pričom sa im ju celý čas darí udržať nad zemou a lopta ako keby bola prilepená na ich kopačkách. Ich famózne, na milimeter presné dlhé prihrávky, skvelé spracovanie lopty a brilantnú techniku, obdivne sledujú diváci na tribúnach, ktorí ešte v tom čase ani netušili, čo tieto dve barcelonské hviezdy predvedú v samotnom zápase.

Alvés s Messim aj v samotnom štvrťfinálovom súboji proti PSG dokázali, že na ihrisku si skvele rozumejú, keď v 38. minúte našiel Brazílčan nádherným pasom Messiho a ten sa sám pred Siriguom nepomýlil. To bolo zo strany najlepšieho futbalistu v tomto dueli všetko, pretože Argentínčan už do druhého polčasu pre zranenie stehenného svalu nenastúpil.

Barcelona napokon v Paríži remizovala 2:2, pred odvetou na Nou Campe tak majú domáci všetko vo vlastných rukách.

• Zdroj: športky