Liverpool remizoval s West Hamom, Ivanovič vybavil výhru Chelsea

Jose Enrique a Ricardo Vaz TeJose Enrique a Ricardo Vaz Te Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 32. kola anglickej Premier League remizoval FC Liverpool, so slovenským obrancom Martinom Škrtelom na lavičke náhradníkov, s West Ham United 0:0.

V zápase Tottenham Hotspur - Everton mali prvé a posledné slovo domáci "kohúti". Skóre zápasu otvoril už v 1. min Emmanuel Adebayor. O štrnásť minút však hostia, na lavičke ktorých celý zápas odsedel slovenský brankár Ján Mucha, vyrovnali zásluhou Phila Jagielku. Everton sa po zmene strán ujal vedenia po presnom zásahu Kevina Mirallasa, ale domácim sa podarilo aspoň vyrovnať, keď v 87. min prekonal Tima Howarda Islanďan Gylfi Sigurdsson.

Chelsea zvíťazila nad Sunderlandom 2:1. Kouč Rafael Benitéz nepostavil do základu tradičné opory Johna Terryho, Franka Lamparda a Fernanda Torresa a "The Blues" tesne pred koncom polčasu po vlastnom góle Cesara Azpilicuetu prehrávali 0:1. Na začiatku druhého polčasu sa domácim rovnakým spôsobom "revanšoval" hosťujúci Matthew Kilgallon a vyrovnal na 1:1. O trojbodovom zápise "The Blues" rozhodol v 55. min stopér Branislav Ivanovič. Newcastle United zvíťazil nad Fulhamom 1:0, keď víťazný gól zaznamenal v tretej minúte nadstaveného času Papiss Demba Cisse.

V súboji mužstiev "namočených" do záchranárských prác remizoval Queens Park Rangers s Wiganom 1:1. Domáci, ktorý hrali od 21. min bez vylúčeného  Bobbyho Zamoru sa ujali vedenia v 85. min zálsuhou Loica Remyho. Črtajúce sa piate víťazstvo v sezóne "jazdcov" vymazal vo štvrtej minúte nadstaveného času Shaun Maloney.

FC Liverpool - West Ham United 0:0
44.000 divákov.
/M. Škrtel (Liverpool) na lavičke náhradníkov/

Tottenham Hotspur - FC Everton 2:2 (1:1)
Góly: 1. Adebayor, 87. Sigurdsson - 15. Jagielka, 53. Mirallas, 36.192 divákov.
/J. Mucha (Everton) na lavičke náhradníkov/

Chelsea Londýn - AFC Sunderland 2:1 (0:1)
Góly: 47. Kilgallon (vlastný), 55. Ivanovič - 45. Azpilicueta (vlastný), 41.000 divákov.

Newcastle United - FC Fulham 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 P. Cisse, 50.000 divákov.

Queens Park Rangers - Wigan Athletic 1:1 (0:0)
Góly: 85. Remy - 90.+4 Maloney, ČK: 21. Zamora (QPR), 16.658 divákov.

Viac o téme: Futbal Jose Ricardo West Ham Liverpool Enrique Vaz Te
  • Zdroj: TASR, Video: dailymotion.com