Pánik exceloval troma bodmi pri prestrelke, Budaj prehru neodvrátil

Pánik (71) sa teší so spoluhráčmiPánik (71) sa teší so spoluhráčmi Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenský hokejista Richard Pánik odohral svoj bodovo najlepší zápas v NHL, na ľade Washingtonu strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu. Produktivita mladého Martinčana však Lightning nestačila, domáci Washington zvíťazil 6:5 po predĺžení.

Capitals viedli 4:0 i 5:1, hostia do konca základnej hracej doby dokázali vyrovnať a zabezpečiť si tým aspoň bod. O výsledku rozhodol v 63. min Mike Green a Lightning prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich. Pánik má v premiérovej sezóne v profilige na svojom konte po štyri góly i asistencie. V sobotu odohral vyše 15 minút, domácu bránku ohrozil štyrikrát a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

"Potešil ma najmä prvý gól, po ňom sme začali hrať dobre. Škoda, že sme napokon nezvíťazili," povedal Pánik, ktorý nazbieral aj štyri plusové body. Capitals natiahli šnúru víťazstiev na sedem.

"Dostali sme dobrú lekciu. Verím, že v budúcnosti pri vysokom vedení neprestaneme hrať a neskomplikujeme si zápas," povedal kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý sa 27. gólom osamostatnil na čele tabuľky ligových kanonierov. Capitals sú naďalej lídrami Juhovýchodnej divízie. Útočník Washingtonu Mike Ribeiro dosiahol vďaka asistencii 600. bod kariéry v NHL.

Washington - Tampa Bay 6:5 po predĺžení (3:0, 2:2, 0:3 - 1:0)
Góly: 14. Brouwer (Ribeiro, Ovečkin), 19. Hillen (Beagle, Oleksy), 20. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 23. Chimera (Perreault, Oleksy), 26. Fehr (Perreault), 63. M. Green (Ribeiro, Fehr) - 24. PÁNIK (Pyatt, Purcell), 39. St. Louis (Stamkos, Pouliot), 45. PÁNIK (Gudas, Aulie), 49. St. Louis (Hedman, Pyatt), 58. Purcell (Pyatt, PÁNIK)
Richarda Pánika (Tampa) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

V kanadskom derby dominovalo v úvode domáce Toronto, ktoré po troch góloch v prvých jedenástich minútach zápasu vyhnalo z bránky Montrealu Careyho Pricea. Peter Budaj bol už úspešnejší ako Kanaďan, ktorý zo štyroch striel inkasoval tri góly. Do konca duelu kryl Banskobystričan 22 pukov domácich a nezabránil pri prehre 1:5 ešte ďalším dvom gólom. Toronto malo v úvodnej tretine výbornú efektivitu, z piatich striel sa presadilo štyrikrát.

Toronto - Montreal 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Bozak (Van Riemsdyk, P. Kessel), 9. Komarov (O´Byrne, J. McClement), 11. J. McClement (Kuľomin), 18. Phaneuf (Kadri, Gunnarsson), 25. P. Kessel (Van Riemsdyk, Franson) - 14. Drewiske (Gallagher, Desharnais)
Peter Budaj (Montreal) chytal od 11. min, mal 22 úspešných zákrokov

Carolina ukončila šnúru prehier na hodnote sedem zápasov, zdolala Boston 4:2. Bruins si ešte musia počkať na potvrdenie postupu do play-off. Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a v prvej tretine sa pobil s Jayom Harrisonom.

Carolina - Boston 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Skinner (Siomin, Faulk), 35. Tlustý (E. Staal, Gleason), 50. Corvo (M. Bergeron, Jordan Staal), 60. Tlustý (Jordan Staal, Siomin) - 7. Lucic (Bartkowski, Jágr), 38. Seguin (Ference)

Diváci v mestskom derby v New Yorku videli len jediný gól, v 64. min ho strelil Dan Girardi z hosťujúcich Rangers. Ľubomír Višňovský v drese Islanders odkorčuľoval takmer 26 minút, brankára Henrika Lundqvista ohrozil trikrát. Švéd dosiahol prvý shutout v ročníku a celkovo 44. v kariére. Na nulu potreboval Lundqvist 29 zákrokov.

New York Islanders - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 64. Girardi (Brassard, Del Zotto)

Sekerovo Buffalo zvíťazilo doma nad Philadelphiou tesne 1:0. Brankár Jhonas Enroth vychytal prvé čisté konto sezóny, o výsledku rozhodol v úvode tretej tretiny Christian Ehrhoff. Sekera bol s takmer 25 minútami najvyťaženejším mužom zápasu.

Buffalo - Philadelphia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 41. Ehrhoff (Porter, Ott)

Návrat Mariána Gáboríka do Minnesoty už v drese Columbusu bol víťazný, Blue Jackets sa priblížili k play-off triumfom 3:2 po samostatných nájazdoch. Gáborík nebodoval, na ľade strávil 21 minút a dosiahol dve plusky a tri strely na bránku. Fanúšikovia ho pri predzápasovom predstavovaní tímov vypískali a rovnako robili aj pri jeho dotykoch s pukom.

Minnesota - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Bouchard (B. Clark, Pominville), 57. Pominville (Parise, R. Suter) - 24. Prospal (Dubinsky, Prout), 27. Ťutin (Prospal, Dubinsky), rozhodujúci sam. nájazd Letestu

Najlepší tím Východnej konferencie Pittsburgh zvíťazil na ľade Floridy 3:1. Domáci Tomáš Kopecký sa nepresadil žiadnou z dvoch striel.

Florida - Pittsburgh 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 25. Upshall (Skille, B. Campbell) - 15. Letang (Bennett, Morrow), 19. Morrow (Bennett, Vitale), 60. Morrow (Dupuis)

Colorado - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Góly: 2. Landeskog, 43. McLeod (O´Reilly), 53. Parenteau (Duchene, B. Malone), 60. Hejda (D. Jones, Barrie) - 25. Lapierre (R. Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett)

Dallas - San Jose 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Nystrom (Daley, Fiddler), 7. Chiasson (Ray Whitney, L. Eriksson) - 46. B. Burns (Galiardi, Gomez)

Edmonton - Calgary 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 2. Petrell (R. Jones, Horcoff) - 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (T. Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (T. Jackman, Hudler)

Los Angeles - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Doughty (T. Lewis, Stoll), 40. M. Richards (Doughty, Kopitar) - 24. Getzlaf

Viac o téme: Hokej NHL Pánik
  • Zdroj: TASR, SITA