ONLINE z MS 2013: Francúzsko - Slovensko

Hartwall Areena v HelsinkáchHartwall Areena v Helsinkách Zdroj: TASR

HELSINKI - Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji odštartovali svoju 77. edíciu v Helsinkách a hneď v otváracom stretnutí sa predstaví slovenská reprezentácia. Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka, ako obhajcovia strieborných medailí, si v H-skupine zmerali sily s Francúzskom.

Francúzsko - Slovensko 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
Góly: 46. Raux (T. Bozon, Bertrand), 52. D. Fleury (Bellemare, S. Treille) - 9. Miklík (Záborský), 26. Ölvecký (Marek Ďaloga), 29. Záborský (Kukumberg), 44. Radivojevič (Kopecký, Bližňák), 45. Šatan (L. Hudáček, Jurčina), 60. L. Hudáček (Sekera, Kukumberg)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber (Švaj.), Zalaski (Kan.) - Kilian (Nór.), Wilmot (Kan.), 6966 divákov.

Francúzsko: Huet (46. Lhenry) - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Bachet, Janil, Besch, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Bellemare, S. Treille - Henderson, Roussel, Bertrand - Da Costa, Guttig, Bozon

Slovensko: Staňa - Sekera, Mezei, Sersen, Ďaloga, Jurčina, Vydarený, Mihálik - Radivojevič, Bližňák, Kopecký - Šatan, Stümpel, Hudáček - Miklík, Kukumberg, Záborský - Bartek, Ölvecký, Surový

ONLINE KOMENTÁR:

Koniec zápasu: Slováci dokázali poraziť Francúzsko 6:2. Rasťo Staňa nás fantasticky viackrát podržal. Tomáš Záborský bol vyhlásený našim najlepším hráčom. Na francúzskej strane Damien Fleury.

59. min: GÓÓÓL!!! Sekerovu parádnu akciu zakončil Libor Hudáček - 2:6!

57. min: Akciu Meunier s Bertrandom zlikvidoval pozorný Staňa

56. min: Francúzsko ešte tento zápas nevzdáva, naši musia byť ostražití

53. min: Za hrubosť odchádza na trestnú lavicu Mezei

52. min: Francúzi potrestali vylúčenie Andreja Sekeru, Fleury znižuje na 2:5

50. min: Francúzsko sa snaží ešte niečo spraviť so zápasom, slovenská obrana je pozorná. Svoju techniku ukázal rýchly Fleury, ale v zakončení nebol presný.

49. min: Slováci sa snažia držať puk čo najviac na hokejkách, nie je sa kam ponáhľať. Už o necelých 24 hodín ich čaká náročný duel s domácim Fínskom.

48. min: Hra sa opäť upokojila, fanúšikova v Hartwall Areene sa však bavia a skúšajú mexické vlny.

46. min: Veterán Cristobal Huet má toho plné zuby a prepustil svoje miesto v bránke Fabricov Lhenrymu.

46. min: Zabudli sme na defenzívu, Raux sa ocitol úplne sám pred Staňom a efektným bekhendom koriguje - 1:5!

45. min: GÓÓÓL!!! Šatan sa predsa dočkal, z pravého kruhu trafil nechytateľne a zaznamenal 81. gól v najcennejšom drese - 0:5!

45. min: Pokračuje presilovka, Hudáček kúzlil s pukom a snažil sa prekvapiť Hueta.

44. min: GÓÓÓL!!! Skvelá presilovková kombinácia, na ktorej konci stoji po nezištnej prihrávke Tomáša Kopeckého Branko Radivojevič - 0:4!

44. min: Aktivitou hýri Sekera, zatiaľ hrá vo veľkej pohode pred oboma bránkami.

44. min: Šancu dostali hráči štvrtého útoku, aby si skúsili hru v početnej výhode.

43. min: Henderson to prehnal s dôrazom pred vlastnou bránkou a jeho hokejka poslala na zem Záborského. Na jeho tvári sa objavila aj krv, budeme hrať presilovku na 2+2 minúty.

43. min: Francúzi hrozia najmä z diaľky, zatiaľ čo Slováci sa snažia zasunúť puk až do bránky.

42. min: Šatan po krásnej kombinačnej akcii opäť triafa iba do Hueta, ktorý už ležal na ľade.

41. min: Začalo sa záverečné dejstvo úvodného zápasu šampionátu. Sekera predviedol svoju strelu hneď po pár sekundách.

40. min: Koniec druhej časti, strely 15:24.

40. min: Bližňák s Radivojevičom sa snažili v záverečných sekundách tretiny pridať štvrtý gól, Huet skryl puk pod sebou.

38. min: Slovenská obrana drží čistý štít aj po tejto náročnej dvojminútovke.

36. min: Miklík si "oddýchne" na trestnej lavici, 2 minúty za hákovanie.

34. min: Francúzi stále hrozia, Staňa sa určite nenudí a pripisuje si zákroky do štatistík.

32. min: Huet si asi povedal, že Šatan ho neprekoná. Slovenský kapitán neuspel ani v samostatnom nájazde, keď nedotiahol bekhendový blafák do dokonalosti a puk skončil vo Francúzovej lapačke.

31. min: Výborný úsek hry v podaní slovenského tímu, nepríjemného súpera sme čiastočne "skrotili" ideálnym spôsobom.

29. min: GÓÓÓL!!! Tomáš Záborský napĺňa očakávania fanúšikov hneď v prvom zápase, keď perfektne sklepol prihrávku Kukumberga za Hueta - 0:3!

29. min: Zatiaľ sme produktívnejší, aj keď hra je takmer vyrovnaná.

27. min: Aktívny Hudáček sa snažil zakončiť svoj nájazd po spolupráci so Šatanom, Huet so šťastím kryje.

27. min: Francúzsko sa nezvdáva, okamžite sa vyrútilo do útoku a Y. Treille nastrelil žrď.

26. min: GÓÓÓL!!! Peter Ölvecký využil svoj dôraz a doklepol odrazený puk do siete - 0:2!

26. min: Obrancovia pred Staňom zabudli na Bescha, ten iba tesne minul výbornú, ale našťastie prudkú prihrávku.

26. min: Ubránili sme sa, dá sa povedať, že bez väčších problémov.

25. min: Meunier sa snažil niečo vymyslieť, napokon sa odhodlal ku strele, ale bola nepresná.

24. min: Francúzi sa nasťahovali do nášho pásma, na ľad poslali to najlepšie, čo majú.

23. min: Tentokrát si Slováci vyskúšajú hrať v oslabení, Mezei dostal dve minúty za držanie hokejky.

22. min: Ani túto presilovku nevyužívame, ale po návrate Bescha na ľad sa mohol strelecky presadiť Záborský, obrana v spolupráci s brankárom v poslednom momenta zasiahla.

21. min: Prvý strelecký pokus v druhej tretine si pripísal Kopecký, Huet bol pozorný.

20. min: 37-sekúnd v početnej prevahe gól neprinieslo, zvyšok dohrajú Slováci v druhej časti. Strely 7:10.

20. min: Záver tretiny v réžii Francúzska, ale do rýchleho protiútoku sa dostal Hudáček a keďže bol v poslednom momente faulovaný Beschom, budeme hrať druhú presilovku.

18. min: Bellemare robí slovenskej obrane celkom značné problémy, zatiaľ bez gólového vyjadrenia.

17. min: "Hluchšia" pasáž zápasu, oba tímy sa s ťažkosťami dokážu na dlhšie usadiť v útočnom pásme. Skôr vidíme strely z väčšej vzdialenosti, s ktorými si Huet aj Staňa dokážu ľahko poradiť.

13. min: Do protiútoku sa vyrútil Radivojevič s Kopeckým, zámorská posila tesne minula bránku.

13. min: Francúzi v ofenzívnej snahe, Bertrand už-už zakončoval, ale netrafil puk ideálne.

13. min: Bellemare, s netradičným krytom tváre, sa dostal do koncovky, Staňa aj s dávkou šťastia pohotovú strelu vyrazil.

11. min: Táto pasáž hry však slovenskému tímu vôbec nevyšla, iba v úvode pohrozili obrancovia Sekera s Mezeiom.

9. min: Presilová hra pre Slovensko, Meunier zbúral nedovolene Ölveckého.

9. min: GÓÓÓL!!! Prvým slovenským strelcom na turnaji Michel Miklík, ktorý od ľavého mantinelu typickou strelou z prvej prekvapil Hueta - 0:1!

8. min: Šatan v druhej obrovskej príležitosti zápasu, Huet nám robí veľké problémy. Okamžitý brejk Francúzov, Staňa so šťastím kryje.

8. min: Treille v individuálnom prieniku, Mezei ho telom odstavil. Následne ten istý hráč pri ďalšej strele, Staňa v permanencii.

8. min: Najskúsenejšie duo v slovenskom tíme Stümpel & Šatan sa snažilo niečo vytvoriť v útočnom pásme, zatiaľ bez výsledku.

7. min: Prvýkrát pohrozili Francúzi, Staňa spoľahlivo likvidujú strelu aj dorážky.

6. min: Kukumberg sa z ľavého krídla natlačil do zakončenia, brankár vyrazil do ochrannej siete.

5. min: Stále sme o niečo aktívnejší, v týchto fázach však bez výraznejšej šance.

3. min: Francúzi sa použili a v defenzíve sú oveľa dôslednejší.

2. min: Vzápätí veľká šanca Šatana, ktorý naplno predviedol svoju palicovú techniku, ale neuveriteľným spôsobom ho hokejkou vychytal veterán Huet.

1. min: Hudáček sa dostal do prvej príležitosti, Huet v bránke dobre vykryl priestor.

1. min: Úvodné vhadzovanie pre Francúzsko, ktoré sa okamžite vyrútilo do nášho pásma.

- Tímy máme na ploche, Slováci v modrých dresoch. Znejú štátne hymny. Nie po prvýkrát, sme počuli iba "časť" tej slovenskej. Druhú polovicu domáci organizátori jednoducho odignorovali.

- Na tribúnach budú desiatky priaznivcov v slovenských dresoch, šáloch či iných suveníroch, ktorí sa výborne zabávali už niekoľko hodín pred stretnutím v okolí arény.

- Hartwall Areena v Helsinkách je pripravená do posledného detailu. Na tento štadión majú slovenskí hokejisti a aj množstvo fanúšikov nezabudnuteľné spomienky.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Francúzsko - Slovensko na MS 2013 v ľadovom hokeji.

• Zdroj: športky, SITA, ts, TASR