Prešov si v boji o záchranu nepolepšil, Myjava vyhrala štvrtý duel za sebou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYJAVA - Pred zápasom začalo v Myjave výdatne pršať a v úvode duelu sa to podpísalo pod priebeh hry. Domáci sa radovali z gólu už vo 4. minúte, avšak predčasne, peknú kombinačnú akciu totiž zakončoval Harsányi z ofsajdu.

Prešovčania pohrozili v 8.min. strelou Dolného a v 11.min. po rohu Poliačeka, keď hlavičkoval Petráš, v oboch prípadoch bol Solnička pozorný. V 18. minúte zahral priamy kop nakrátko Bruško na Marčeka, ten vnikol do pokutového územia, Diviš včasným vybehnutím kryl jeho strelu. Hostia sa predviedli v 31. minúte, to sa k strele z 20 metrov dostal Poliačak, mieril k žrdi, Solnička bol ale pripravený. Erupcia gólovej radosti vypukla na štadióne v 37. minúte, po pravej strane prenikol do 16-tky aktívny Siva, prihral na Harsányiho a ten rozvlnil sieť za Divišom – 1:0. V 41. minúte sa k strele z diaľky dostal Sládek, jeho pokus ešte jemne tečoval Kuračka, ale Diviš chytil. Na druhej strane to podobne skúšal Kačala, brankár takisto bez problémov loptu chytil.

Hneď v úvode druhého dejstva hry sa prezentoval peknou strelou z 22 metrov Novák, Solnička vyrazil a Častulín odkopol do bezpečia. V 52. minúte ukážkovo Sládek vysunul Harsányiho, ten zvnútra 16-tky pálil na Diviša, brankár hostí vyrazil. O 2 minúty opäť v akcii Kopaničari, Šulek vyviezol loptu, dal Sládkovi, ten ešte posunul na Bruška a jeho strela narobila brankárovi Prešova veľké problémy. 64. minúte priniesla vzrušujúce okamihy. Najskôr sa do palebnej pozície dostal agilný Novák, Solnička sa predviedol pekným zákrokom a tým sa začala kontra domácich, na konci ktorej bol Kukoľ, ale zvnútra pokutového územia pálil vedľa brány. V 68. minúte urobil chybu Diviš, lopta mu vypadla z rúk, zmocnil sa jej Harsányi, ale vzápätí Diviš svoju chybu napravil a vzal domácemu kanonierovi loptu spod kopačiek. Gólová radosť po druhýkrát nastala po rohu Kuračku v 72. minúte, ten loptu poslal na hlavu Kosíka, ktorý zblízka skóroval - 2:0. V 86. minúte obral Kolbasa o loptu Harsányi, vnikol do 16-tky a pri jeho utešenej strele podržal hostí výborným zákrokom Diviš. O dve minúty mohol skorigovať po prihrávke od Papaja striedajúci Bernardo, vo vyloženej pozícii však minul prázdnu bránu. Myjava tak zvíťazila 2:0 a sériu neporaziteľnosti natiahla už na 10 zápasov.

Spartak Myjava – 1.FC Tatran Prešov 2:0
Góly: 37. Harsányi, 72. Kosík. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Siva, Sládek, Pelegríni – Dolný, Novák, Krob, 2438 divákov

Myjava: Solnička – Šulek, Černáček, Častulín, Siva – Kuračka, Marček, Bruško (73. Pelegríni), Sládek (59. Kosík), Kukoľ (78. Daniel) – Harsányi

Prešov: Diviš – Petráš, Jacko, Kolbas, Krob – Papaj, Kačala (61. Jakovlev), Poliaček (81. Bernardo), Marcin, Novák - Dolný

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Zo začiatku nám trošku chýbala koncentrácia. Ale potom už hráči ukázali, prečo sme tam, kde sme. Prešov mal tiež pár nepríjemných situácií, ale my máme dobrú fazónu a som rád, že sme to potvrdili. Teraz sme piati v tabuľke, je to nádhera, treba si to vážiť, ešte sme neskončili. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, pretože v takomto počasí si to častokrát človek rozmyslí a zostane doma. O pol ôsmej večer mať plný štadión je krásne a zároveň aj zaväzujúce."

Jozef Bubenko (tréner Prešova): "Zápas ukázal, že domáci sú v dobrej hernej pohode. My hráme o záchranu, šancu dostalo niekoľko mladých hráčov. Mali sme fázy zápasu, kde sme hrali dobre, aj fázy zápasu, kde sme robili veľa technických chýb a ťažko sa dostávali do protiútoku. Kľúčová bola situácia, kedy Ján Novák bol sám pred brankárom, keby dal na 1:1, bol by to iný duel. Dať gól je pre nás neriešiteľná úloha. Za daných okolností je víťazstvo domácich zaslúžené."

• Zdroj: TASR, SITA