Senica najtesnejšou výhrou v Nitre potvrdila post vicemajstra

Lukáš Kutra a Peter Šenk v súboji o loptuLukáš Kutra a Peter Šenk v súboji o loptu Zdroj: SITA

NITRA - V Nitre sa hralo pred prázdnymi tribúnami a už v prvej minúte mala šancu Senica, ale Štepanovský v dobrej pozícii strieľal tesne vedľa. V 7. min zahrával priamy kop domáci Obradovič a gólman Šulla len s námahou vyrazil loptu na roh.

O päť minút neskôr sa do dobrej šance dostal Benčík, ale jeho koncovke chýbala väčšia razancia. Na opačnej strane sa dvakrát prezentoval Štepanovský, najskôr hlavičkoval nad nitriansku bránu a potom sa nepresadil sám zoči-voči brankárovi Chudému. V 36. min sa už skóre menilo, keď po peknej akcii Pirosku s Kalabiškom skóroval Pillár.

Po zmene strán sa do prvej sľubnej šance dostali domáci, keď po Obradovičovom centri hlavičkoval Benčík tesne nad bránku. Po hodine hry mal nitriansky útočník ďalšiu príležitosť, ale senický brankár jeho pokus zneškodnil. V 68. min zahrával priamy kop z viac ako 20 m kapitán hostí Kóňa, mieril tesne nad. O dve minúty sa do zakončenia opäť dostal Benčík a brankár Šulla musel zasahovať. Možnosť na vyrovnanie mal ešte v 82. min Kaspřák, ale s jeho strelou brankár hostí nemal problémy. Dve minúty pred koncom zápasu unikol Blackburn, gólman Nitry Chudý ho však vychytal.

FC Nitra - FK Senica 0:1 (0:1)
Gól: 36. Pillár. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Šimončič, Tawamba, Zošák, Struhár - Kóňa, Štepanovský. Hralo sa bez divákov

FC Nitra: Chudý - Kutra, Kaspřák, Struhár, Mičic - Šimončič, Cléber (74. Kráľ), Zošák (89. Jackuliak), Tawamba, Obradovič (60. Šmehýl) - Benčík

FK Senica: Šulla - Krajčík, Pillár, Brabec, Šenk (73. Wijlaars) - Štepanovský, Ventúra (81. Kriško), Kóňa, Kalabiška - Kosorin (46. Blackburn), Piroska

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Bol to najmä v druhom polčase vyrovnaný zápas. Nepodarilo sa nám ale vyrovnať skóre. Senica patrí na druhé miesto v tabuľke. Naši hráči sa snažili, škoda, že sa hralo bez divákov."

Vladimír Koník, tréner Senice: "Bolo vidieť, že Nitra má zachranárske práce za sebou, chýbala jej motivácia. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, po zmene strán domáci hru zlepšili. Som rád, že sme sezónu zakončili víťazstvom."

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR, huste.tv

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy