Voda stále drží nad vodou!
BRATISLAVA - Najreprezentatívnejšie športovisko u nás - Národné tenisové centrum v Bratislave, hostilo v sobotu hviezdy nášho športu. Na základe výsledkov treba zasa raz stručne skonštatovať, že slovenský šport drží voda nad vodou! Teda úspechy žnú predovšetkým odvetvia spojené s vodou.
Platí to nielen o víťazoch - kajakárke Elene Kaliskej, olympijskej víťazke z Atén a štvorkajaku v zložení bratia Michal a Richard Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Bača, bronzovom z OH 2004, ale aj o ďalších jednotlivcoch na stupňoch víťazov, ktorý okupoval výkvet jediného športu - vodného slalomu.
"Je to skvelé, že ste nám urobili takéto slávnostné vyhlasovanie. Vlastne sme si to naše ani nemuseli urobiť. Ušetrili by sme," prehodil medzi zuby Pavol Hochschorner, ktorý s bratom Petrom skončil druhý a Michal Martikán iba súhlasne prikývol.
"Elča si to zaslúži. V tomto roku vyhrala naozaj všetko, čo sa dalo," dodal Michal. Ani len nepripomenul, že olympijským víťazom mal byť aj on. O zlato ho pripravili iba zákulisné machinácie okolo vodnoslalomárskeho areálu Helliniko.
Medzi kolektívmi sa na stupeň k bronzovému štvorkajaku dostali aj hokejisti a tenisti Slovenska. Na záver ešte trochu anketovej štatistiky: len Elena Kaliská sa objavila na všetkých hlasovacích lístkoch, raz chýbali Hochschornerovci, štyrikrát Martikán a päťkrát džudista Krnáč.
Víťazka dostala aj najviac prvých miest - 68, a patrí jej aj prvá priečka v inej tabuľke: s 32 rokmi je najstaršou v elitnej desiatke.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: topky.sk


































































































