Jágra zvozil komentátor: Nezvláda to, zbavte sa ho

Jaromír Jágr v play off ešte neskórovalJaromír Jágr v play off ešte neskóroval Zdroj: SITA

BOSTON - Takáto kritika ho nemohla nechať chladným. Jaromír Jágr v celom play off NHL ešte neskóroval. Navyše, podobne, ako aj zvyšok jeho tímu Boston Bruins, sa v prvej tretine druhého zápasu s Chicagom vyslovene trápil. Hoci Boston napokon zvíťazili v predĺžení, slová komentátora Mikea Milburyho, bývalého hráča i trénera klubov NHL, obleteli internet.

Milbury, ktorý je známy aj tým, že v ére svojho manažovania klubu New York Islanders nazval agenta Žigmunda Pálffyho idiotom a tiež sa zbavil súčasného kapitána Bostonu a budúcej hviezdy Zdena Cháru, o Jágrovi povedal: „Vo finálovej sérii nedokáže korčuľovať, táto formácia sa ho musí zbaviť. Nie je dostatočné rýchly na to, aby forčekoval a ak mu budú takto pracovať ruky, má veľký problém.“

Milbury na obrazovke po katastrofálnej prvej tretine, keď Boston vystrelil na bránku Chicaga len štyrikrát, ukazoval na konkrétne chyby, ktorých sa útočník dopustil: „Myslím, si, že Boston Bruins si to musí všimnúť. Nemôžu ho brať ako Jágra – legendu, ale registrovať ho ako hrá dnes.“

Kontroverzná osobnosť zámorského hokeja ďalej na adresu člena triple gold klubu (víťaz Stanley Cupu, MS v hokeji i Olympijských hier) poznamenala, že je už asi príliš unavený na to, aby hral finále NHL a musí byť nahradený.

Naopak, Jágrov výkon počas zápasu obhajoval ďalší komentátor Josh Yohe: „Milburyho výlev na Jágra je teraz ešte viac na smiech. V 41 rokoch je práve najlepším hráčom na ľade. Pravdepodobne ide o jeden z jeho posledných dobrých zápasov.“

„Tak už to je. Nevadí mi to, ak zápas vyhráme, ak by sme ho pridali, bolo by to veľmi smutné,“ okomentoval posledné stretnutie samotný Jágr.

V predĺžení totiž opäť trafil tyčku. Kladenský rodák má ešte pri stave 1:1 na zápasy minimálne tri príležitosti ukázať, že je skutočne platným hráčom. Najbližší zápas finálovej série sa hrá v noci z pondelka na utorok.