Žilina postúpila vďaka remíze, čakajú ju Slovinci

Tomáš Majtán zo Žiliny a Zaza Chelidze z GruzínskaTomáš Majtán zo Žiliny a Zaza Chelidze z Gruzínska Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina si po remízovom výsledku 3:3 proti gruzínskemu tímu Torpedo Kutaisi vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 zabezpečili právo štartu v 2. predkole kontinentálneho pohára číslo dva. V minulotýždňovom prvom zápase zvíťazili "šošoni" na pôde súpera 3:0. V 2. predkole si zmerajú sily so slovinským tímom Olimpija Ľubľana.

Skóre štvrtkového stretnutia otvoril v 17. min útočník Tomáš Majtán, druhý presný zásah "žlto-zelených" pridal o šesť minút neskôr Róbert Pich. Tornike Kapanadze dvoma gólmi vyrovnal, vedenie vrátil na stranu domácich opäť Pich. Konečné skóre stanovil desať minút pred koncom Aleko Mzevašvili.

"Dali sme góly po pekných akciách, potom sme nechali trochu otvorené zadné dvierka, ktoré súper využil. Kutaisi potvrdilo, že nebolo ľahkým súperom a vie dať gól. Dnes sme chceli zvíťaziť a potešiť divákov, nakoniec je z toho remíza a postup po dobrom výsledku vonku," povedal pre oficiálnu stránku MŠK strelec úvodného presného zásahu Majtán, ktorý v prvom zápase v Kutaisi dvakrát skóroval. V domácej odvete si vymenili počet presných zásahov s kolegom Pichom (v prvom zápase strelil Pich jeden gól, pozn.). Práve títo dvaja kanonieri sa postarali o všetkých šesť gólov Žilinčanov v úvodnom dvojzápase sezóny.

Kormidelník Adrián Guľa pochválil svojich zverencov za nasadenie. "Videli sme atraktívny zápas, v ktorom padlo šesť gólov a bolo aj viac nevyužitých šancí na našej strane. Ukázalo sa, aký dôležitý výsledok sme dosiahli vonku, Torpedo Kutaisi vôbec nie je slabý tím. Mali sme dobrý vstup do zápasu, potom sme trochu prestali hrať, stratili sme koncentráciu, čo súper využil. Zaujíma nás nielen výsledok, ale aj spôsob hry. Nesmú to byť len určité úseky, musíme byť dominantní 90 minút, ale to je o dlhšej práci. Chalani dnes tvrdo pracovali, dali do toho srdce," cituje Guľove slová klubový web.

Slovinský Olimpija Ľubľana sa kvalifikoval do pohárovej Európy druhým miestom v konečnej tabuľke ročníka 2012/2013 najvyššej domácej ligovej súťaže. Trénerom Ľubľany je 36-ročný bývalý slovinský futbalista Andrej Razdrh. Domáce stretnutia hráva Olimpija na štadióne Stožice s kapacitou 16 038 miest. Prvý zápas 2. predkola odohrajú Žilinčania 18. júla na pôde súpera, odveta je na programe o týždeň neskôr 25. 7. pod Dubňom.

V tejto fáze súťaže vstupujú do Európskej ligy UEFA aj ďalší dvaja slovenskí zástupcovia - FK Senica a AS Trenčín. Súperom FK Senica bude tím FK Mladost Podgorica. Čiernohorci v 1. predkole vyradili maďarský Videoton Fehérvár. Prvý zápas odohrajú Seničania na Záhorí 18. júla, odvetné stretnutie v Podgorici sa uskutoční 25. 7. V rovnakých termínoch si Trenčania zmerajú sily so švédskym mužstvom IFK Göteborg. Prvý duel odohrajú v Helsingborgu, odvetu v Dubnici nad Váhom, keďže trenčiansky štadión nevyhovel štandardom požadovaným zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA).

Viac o téme: Žilina Futbal Majtán Gruzínsko Chelidze MŠK