Deco plánuje na konci roka ukončiť profesionálnu kariéru

DecoDeco Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Bývalý portugalský reprezentačný stredopoliar Deco plánuje na konci roka 2013 ukončiť svoju profesionálnu futbalovú kariéru. Informáciu priniesla agentúra Sinchua.

Víťaz anglickej Premier League zo sezóny 2009/2010 s FC Chelsea oslávi budúci mesiac 36 rokov. Sám hráč uvádza, že už dlhšie nemôže garantovať kvalitu svojich výkonov. "Čas je vo futbalovej kariére relatívny pojem. Keď nad tým premýšľam, som nostalgický," povedal pre TV Globo Deco a dodal: "Raz príde čas, kedy už nie ste schopný hrať futbal s takou silou a nasadením. Som súťažný typ a vždy som chcel vyhrať. Zmluva mi končí na konci tohto roku a chcem sa pripraviť na dôstojnú rozlúčku s poslednou sezónou v brazílskej lige."
 
Definitívne rozhodnutie o ukončení si však ofenzívny stredopoliar nepripúšťa. Lákadlom pre neho stále zostáva juhoamerická súťaž Copa Libertadores. "Ak by som mal možnosť zahrať si v tejto súťaži, skúsil by som to jedine s vidinou zisku trofeje, ktorú ešte v zbierke nemám," uviedol Deco.
 
Deco patrí k deviatke svetových futbalistov, ktorí vyhrali Ligu majstrov dvakrát s dvoma odlišnými klubmi. V prípade Portugalčana to bolo v roku 2004 s FC Porto a o dva roky neskôr s FC Barcelona.
Viac o téme: Kariéra Deco
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy