Galis prebral Slovan z letargie, Myjava odchádza z Bratislavy s debaklom

Seydouba Soumah v zápase Slovana s MyjavouSeydouba Soumah v zápase Slovana s Myjavou Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Do zápasu vstúpil jednoznačne aktívnejšie domáci Slovan, na lavičke ktorého absolvoval premiéru tréner Jozef Valovič a poradca Dušan Galis. V zostave chýbal Marko Milinkovič, ktorý pre zranenie nohy bude absentovať asi dva týždne. Už v 8. minúte pohrozil Mészáros, ale pri jeho centri zasiahol Častulín.

O minútu na to mal plné ruky práce brankár Solnička, ktorý musel zasahovať proti Kladrubského strele. Na opačnej strane si vypracoval príležitosť Sládek, ale jeho pokus bol nepresný. Domáci pokračovali v ofenzívnej snahe, v 15. minúte ich mohol poslať do vedenia Fořt, avšak myjavskú bránku iba "prehlavičkoval" a o sedem minút nenamieril medzi tri žrde ani Mészáros. Aktivita domácich vyústila do gólu po necelej polhodine hry. Halenárovu strelu Solnička ešte vyrazil, ale na Meszárosov pokus bol už prikrátky - 1:0. Ten istý hráč mohol pridať druhý gól o tri minúty, ale trafil iba bočnú sieť. Myjava sa síce snažila o vyrovnávajúci presný zásah, ale neúspešne. V 37. minúte našiel Šulek Bruška, slovanistická obrana proti jeho pokusu zasiahla. Tesne pred koncom prvého dejstva poistil vedenie Slovana Soumah, ktorý si najlepšie v 16-ke poradil s loptou a bez problémov prekonal Solničku.

Úvod druhého polčasu vyšiel ideálne úradujúcemu majstrovi. Už v 50. minúte na pohodlných 3:0 zvýšil Fořt a o štyri minúty na to Solnička po štvrtý raz vyťahoval loptu zo svojej svätyne, keď Bagayoko mieril presne pod brvno. Naopak Myjava sa do vyloženej šance nedokázala dostať, domáci jasne dominovali. V 64. minúte sa síce pokúsil ohroziť Polačeka striedajúci Pelegríni, v koncovke úspešný nebol. Na opačnej strane sa chopil lopty Halenár, lopta išla mimo bránky Myjavy. Minútu pred koncom riadneho hracieho času opäť horelo pred myjavskou bránkou, keď Mészáros našiel Soumaha, piaty presný zásah sa však nezrodil. Ten prišiel "až" o minútu neskôr z kopačky striedajúceho Peltiera, ktorý tak spečatil zaslúžené víťazstvo domácich.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 5:0 (2:0)
Góly: 29. Mészáros, 45. Soumah, 50. Fořt, 55. Bagayoko, 90. Peltier. ŽK: Gorosito - Sládek, Častulín, rozhodoval: Valášek. 3711 divákov

ŠK Slovan Bratislava: Polaček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kladrubský (77. Jakúbek) - Žofčák (59. Peltier), Halenár, Soumah, Mészáros - Fořt (71. Grendel)

Spartak Myjava: Solnička - Siva, Černáček, Častulín, Lukšík - Marček - Sládek, Pekár, Bruško (59. Pelegríni), Šulek (57. Kukoľ) - Kosík (70. Daniel)

Jozef Valovič (tréner Slovana): "Všetci sme sa snažili pripraviť mužstvo najmä po psychickej stránke, pozdvihnúť ho. Musím pochváliť hráčov, že to zvládli výborne proti náročnému súperovi, akým je Myjava. Pre nás to bol kľúčový zápas, aby si hráči začali veriť, aby sa rozbehli. Pred duelom sme boli v tabuľke na desiatom mieste a nepozeralo sa na to dobre. Výsledok je vynikajúci, až 5:0 sme nečakali. Zmenili sme určité veci v tréningovom procese i v celom myslení tímu. Mužstvo dostalo príchodom Dušana Galisa nový impulz a odrazilo sa to aj na výkone."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Hrali sme asi len do prvého gólu, dovtedy to vyzeralo celkom nádejne. Po prvom góle bolo vidieť, že už asi nikto z nás nezdvihne tú zástavu. V minulosti sa nám darilo otáčať ťažké zápasy, ale na Pasienkoch sme to nezvládli. Slovan potom už dominoval. Podali sme ustráchaný výkon. Slovanu gratulujem, pretože víťazstvo bolo jednoznačné a jeho hráči to potvrdili aj výsledkom."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv