Bukurešťou zatriaslo derby: Pekelnú atmosféru vybičovala excelentná strela

Bukurešť zažila ďalšie derby medzi Dinamom a SteauaouBukurešť zažila ďalšie derby medzi Dinamom a Steauaou Zdroj: internet

BRATISLAVA - Rumunská Bukurešť zažila ďalší futbalový sviatok. V rámci 4. kola najvyššej súťaže sa v Arena Națională stretlo Dinamo a Steaua.

Fantastickú atmosféru na štadióne s kapacitou viac ako 50 tisíc divákov vybičovalo predzápasová choreografia v sektore Dinama. Pred logom klubu sa zo zaplnenej tribúny zahalenej do klubových farieb zodvihli dva portréty futbalistov s anjelskými krídlami.

Napínavý scenár pokračoval aj krátko po úvodnom hvizde. V hlavnej úlohe sa predstavil iba 175 centimetrov vysoký obranca hostí Iasmin Latovlevici. Lopta z odvráteného rohového kopu sa ocitla vo vzdialenosti približne 20 – 25 metrov od brány domácich, no nebránený Latovlevici ju svojou ľavačkou pohotovo katapultoval do siete Dinama. Rýchly inkasovaný gól, ktorý určite zamieša poradím v mnohých anketách o najkrajšiu akciu v Európe pobúril domácich divákov. Na tribúnach sa objavila pyrotechnika a neskôr nespratných chuligánov musela krotiť i polícia.

Do prestávky viedla Steaua po vlastnom góle Kamerúnčana Faia už 0:2. Domácim sa síce podarilo duel zdramatizovať, keď sa v 67. minúte presadil striedajúci Rotariu, no na vyrovnanie už Dinamu nezostalo dostatok síl.

• Zdroj: športky, nb