Futbalový virtuóz Robben: Obišiel troch súperov a dal jasle brankárovi!

Arjen Robben sa raduje z góluArjen Robben sa raduje z gólu Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalovú parádu má každý rád. O jednu sa postaral holandský reprezentant Arjen Robben, ktorý v zápase proti Norimbergu potvrdil víťazstvo Bayernu Mníchov.

Norimberg aj so slovenským reprezentantom Róbertom Makom cestoval do Mníchova, kde sa v Allianz aréne konalo bavorské derby. Zápas skončil lepšie pre domáci Bayern, ktorý zvíťazil 2:0. O góly sa postarali najväčšie hviezdy tímu.

V 69. minúte sa presadil po centri Philippa Lahma hlavičkou Franck Ribéry. O deväť minút neskôr prišlo parádne sólo v podaní holandskej hviezdy. Robben dostal pri postrannej čiare loptu a namieril si to priamo na bránu. Nezabránili mu v tom ani traja obrancovia, ktorých elegantne obišiel. Túto parádu zakončil jasličkami brankárovi Schäferovi.

Hviezdne duo vychválil aj kouč Guardiola. "Keď majú loptu Franck alebo Arjen, môžeme udrieť naozaj rýchlo."

Futbalisti úradujúceho majstra si pripísali v treťom vystúpení v sezóne tretie víťazstvo.

• Zdroj: sportky.sk