Dramatický záver v Miláne: Hamšík pri cennom triumfe Neapolu v šlágri s AC

Marek Hamšík a Nigel de Jong v súboji o loptuMarek Hamšík a Nigel de Jong v súboji o loptu Zdroj: SITA

MILÁNO - Vo večernom šlágri dobyl SSC Neapol, v drese ktorého odohral 67 minút slovenský stredopoliar Marek Hamšík, milánsky štadión Giuseppe Meazzu a nad AC Miláno vyhral 2:1. Neapol je o skóre v tabuľke druhý, má na konte rovnako ako AS Rím 12 bodov za štyri výhry v štyroch zápasoch.

Neapol viedol už od šiestej minúty, kedy poslal pas Raúla Albiola do bránky hlavou stopér Miguel Britos. Po prestávke prekvapil brankára Christiana Abbiatiho strelou z diaľky Gonzalo Higuaín. Znížiť mohol v 61. minúte Mario Balotelli, lenže prvýkrát v kariére nepremenil penaltu. Pri predchádzajúcich 26 príležitostiach v zápasoch medzi profesionálmi nezaváhal.

Chuť si taliansky reprezentant spravil gólom z hry v nastavení, lenže na vyrovnanie už so spoluhráčmi na San Sire nedosiahol.

AC Miláno - SSC Neapol 1:2 (0:1)
Góly: 90.+1 Balotelli - 6. Britos, 54. Higuaín
/za hostí M. Hamšík hral do 67. min/

AC Miláno: Abbiati - Méxes, Emanuelson, Zapata, Abate (79. Nocerino) - De Jong, Poli (73. Niang), Muntari - Birsa (56. Robinho) - Balotelli, Matri

SSC Neapol: Reina - Mesto, Albiol, Britos, Zuniga - Dzemaili, Behrami - Insigne (84. Inler), Hamšík (67. Pandev), Callejón - Higuaín (78. Mertens)

• Zdroj: ČTK, športky, SITA, TASR