Škrtel pri vypadnutí Liverpoolu: Hernández zariadil postup United do osemfinále

Phil Jones a Luis Suárez v súboji o loptuPhil Jones a Luis Suárez v súboji o loptu Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United postúpili do osemfinále anglického Ligového pohára, keď v stredajšom súboji 3. kola zvíťazili na štadióne Old Trafford nad rivalom FC Liverpool gólom Javiera Hernándeza z 46. minúty 1:0. V obrane hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel.

Mexický útočník sa presadil akrobaticky z voleja po rohovom kope Wayna Rooneyho hneď po začiatku druhého poločasu. Liverpool mal síce prevahu, ale skórovať nedokázal. Suárezovu strelu z priameho kopu v 72. minúte zastavilo brvno.

Do zostavy "The Reds" sa po odpykaní desaťzápasového dištancu vrátil uruguajský kanonier Luis Suárez a rovnako odohral celých 90 minút. Suárez dostal trest za to, že v minulej sezóne v zápase s FC Chelsea pohrýzol obrancu Branislava Ivanoviča.

Ligový pohár už neobháji Swansea, ktorú senzačne vyradil druholigový Birmingham po výhre 3:1. Čestný úspech favorita zaznamenal v nadstavenom čase bývalý sparťanský útočník Wilfried Bony.

Manchester United - FC Liverpool 1:0 - Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

Birmingham - Swansea 3:1

Newcastle - Leeds 2:0

Tranmere - Stoke 0:2

• Zdroj: SITA, ČTK, TASR