Citizens päťgólovým uragánom sfúkli Wigan, triumfy Chelsea a Tottenhamu

Edin Džeko a Marcos LopesEdin Džeko a Marcos Lopes Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City deklasovali v treťom kole Ligového pohára Wigan 5:0 a oplatili druholigovému celku nečakanú porážku z finále anglického pohára v minulej sezóne. Za domácich po prvýkrát skórovali letné posily Stevan Jovetič a Jesús Navas.

Skóre zápasu otvoril po polhodine hry Edin Džeko. Na 2:0 zvýšil v 60. minúte Jovetič, ktorý po góle Yaya Tourého z priameho kopu zaznamenal sedem minút pred koncom druhú trefu. Chvíľu potom upravil na konečných 5:0 Navas.

City nastúpilo v zostave: Pantilimon - Richards, Boyata, Lescott, Clichy - Milner, Fernandinho (46. Y. Touré), García, Lopes (71. Navas) - Jovetič, Džeko (79. Negredo).

Do ďalšieho kola prešla tiež Chelsea, ktorá bez brankára Petra Čecha porazila 2:0 treťoligový Swindon.

Tottenham až nečakane hladko v Birminghame rozstrieľal domácu Aston Villu 4:0, dva góly v drese hostí zaznamenal Jermain Defoe.

Manchester City - Wigan 5:0 (1:0)
Góly: 33. Džeko, 60. a 83. Jovetič, 76. Yaya Touré, 86. Jesús Navas

Swindon - Chelsea Londýn 0:2 (0:2)
Góly: 29. Fernando Torrés, 35. Ramires

Aston Villa - Tottenham 0:4 (0:1)
Góly: 45. Defoe a 90. Defoe, 48. Paulinho, 86. Chadli

• Zdroj: SITA, ČTK, TASR, športky