Vodné športy

Slovenská akvabela Nada Daabousová
Sen o olympijských hrách sa rozplynul: Slovenské akvabely v kvalifikácii až na 15. mieste

BARCELONA - Slovenské akvabely Nada Daabousová, Chiara Dikyová obsadili vo voľných zostavách párov na olympijskej kvalifikácii v Barcelone 15. miesto....

Jakub Grigar
Grigar predviedol čistú jazdu a finišoval šiesty: V Prahe triumfoval domáci pretekár

PRAHA - Slovenský kajakár Jakub Grigar obsadil vo finále 1. kola Svetového pohára šieste miesto. V pražskej Troji zvládol kanál bez penalizácie, no za...

Slovenská reprezentantka v K1
Slovenským kajakárkam nevyšiel Svetový pohár v Prahe, Grigar do finále postúpil

PRAHA - Slovenské kajakárky nepostúpili na 1. podujatí Svetového pohára vo vodnom slalome do finále. V pražskej Troji nevyšlo sobotné semifinále Jane Dukátovej...

Foto Na snímke rýchlostní kanoisti,
Olympijské hry
Slovenská káštvorka štartuje prípravu na OH: Vlček vidí účasť v Tokiu iba v K4

BRATISLAVA - Slovenskí rýchlostní kanoisti sa budú od pondelka v maďarskom Szolnoku pripravovať na OH 2020 v Tokiu. Tréner káštvorky Peter Likér by chcel...

Video VIDEO Smiech cez slzy!
Video Vodné športy
VIDEO Smiech cez slzy! Plavec v sekunde vyskúšal kvalitu slovenských bazénov

POPRAD - Na Majstrovstvách Slovenska v plávaní sa stala naozaj kuriózna vec. Mladý plavec bol pripravený na štart vo svojej dráhe pri štartovacom mostíku....

FotoVideo Michal Martikán
VIDEO Velikán nášho športu po 26 rokoch mimo reprezentácie: Čo bude ďalej s Michalom Martikánom?

BRATISLAVA – Mnohí ho označujú za kráľa divokej vody. A právom. Michal Martikán je už dlhé roky ozdobou (nielen) slovenského športu. Prvý medailový úspech,...

Alexander Slafkovský
Kľúčový súboj slovenských legiend: Slafkovský obhájil miesto v národnom tíme na úkor Martikána!

BRATISLAVA - Alexander Slafkovský bude aj v tejto sezóne súčasťou slovenskej reprezentácie C1 vo vodnom slalome. Miesto si zaistil na úkor dvojnásobného...

Slovenský dvojkajak v
Slovensko má ďalšiu medailu z ME: Samuel Baláž a Adam Botek pridali v Poľsku ďalší cenný kov

POZNAŇ - Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek získal na ME v Poznani striebornú medailu v K2 na olympijskej 1000 m trati. Vo finále finišoval...

Na snímke slovenský štvorkajak
Opakovaný štart vyšiel na výbornú: Máme striebro, Slovákov predčil iba najväčší favorit!

POZNAŇ - Slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek získal na ME v Poznani striebornú medailu v K4 na olympijskej...

Mariana Petrušová
Fantastická správa z európskeho šampionátu: Slovenská reprezentantka získala medailu

POZNAŇ - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová získala na ME v Poznani bronzovú medailu v K1 na 1000 m. Vo finále finišovala...

František Reich (vľavo) s
Smutná správa: Zomrel dvojnásobný medailista z ME a bývalý šéf Slovenského veslárskeho zväzu

BRATISLAVA - Vo veku 91 rokov zomrel vo štvrtok v Bratislave dvojnásobný olympionik vo veslovaní, dvojnásobný medailista z majstrovstiev Európy a bývalý...

Slovenská reprezentantka v rýchlostnej
Slovenky nezískali olympijské miestenky: Petrla dúfa vo voľnú kartu

BARNAUL - Slovenské reprezentantky v rýchlostnej kanoistike Lisa-Maria Gamsjägerová a Mariana Petrušová na svetovej dodatkovej kvalifikácii v ruskom Barnaule...

Na snímke ruský plavec
Kolesnikov triumfoval na 100 metrov voľným spôsobom: Ruský plavec vylepšil rekord šampionátu

BUDAPEŠŤ - Ruský plavec Kliment Kolesnikov vylepšil na ME v Budapešti rekord šampionátu na 100 metrov voľným spôsobom na 47,37 s. Trinásť rokov starý najlepší...

Slovenskí kajakári ladia formu na olympiádu: Baláž a Botek na pódiu v úvode Svetového pohára

SZEGED - Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek obsadil v A-finále K2 na 1000 m v 1. kole Svetového pohára v Szegede tretie miesto so stratou...

Slovenský plavec Tomáš Klobučník
Plavci nabrali smer Budapešť: Slováci s omladeným tímom, želiezkami Podmaníková a Klobučník

BUDAPEŠŤ - Pätnásť slovenských bazénových plavcov zasiahne do bojov počas druhého týždňa ME v Budapešti. Najväčšími želiezkami budú Andrea Podmaníková...

Slovenskí kanoisti sa môžu s Tokiom rozlúčiť: Petrušová ani Rusnák nezískali olympijské miestenky

SZEGED - Slovenská rýchlostná kanoistka Mariana Petrušová na dodatkovej európskej kvalifikácii v Szegede nezískala olympijskú miestenku v K1 na 500 m....

Matej Rusnák (Dukla Trenčín)
Slovenskí kajakári sú vo finále a v skvelej forme: O miestenky na OH zabojujú zajtra

SZEGED - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová a Matej Rusnák sa na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii v Szegede...

Foto Slovenská akvabela Nada Daabousová
Dala to na pána! Daabousová historickým úspechom Slovenska na ME nadchla trénerku aj rozhodcov!

BUDAPEŠŤ - Slovenská akvabela Nada Daabousová dosiahla na ME v plaveckých športoch v Budapešti životný úspech. V technických zostavách sólistiek obsadila...

Nada Daabousová
Slovenská akvabela Daabousová vo finále ME: Splnil sa nám náš dlhodobý tajný sen!

BUDAPEŠŤ - Slovenská akvabela Nada Daabousová sa na ME v plaveckých športoch v Budapešti prebojovala do stredajšieho finále voľných zostáv sólistiek. V...

Slovenský reprezentant Matej Beňuš
Skvelý výkon slovenských slalomárov: Beňuš strieborný, Martikán v TOP 7

IVREA - Slovenský vodný slalomár Matej Beňuš bude v Tokiu obhajovať striebornú medailu v C1 z OH 2016. Účasť v Japonsku si vybojoval na ME v Ivrei, keď...