Atletika

FotoVideo Sha'Carri Richardsonová víťazí
Video Beh
Na zlato čakajú od roku 1996: Marihuanová hriešnica zabehla svetový výkon roka a povedie USA na OH

EUGENE - Americká atlétka Sha'Carri Richardsonová zabehla vo finále domáceho šampionátu v Eugene svetový výkon roka v behu na 100 metrov 10,71 s.

Americký šprintér Gil Roberts
Doping v športe
Ako keby už ukončil kariéru: Americký bežec dostal osemročný zákaz činnosti

WASHINGTON - Americká antidopingová agentúra (USADA) udelila bežcovi Gilovi Robertsovi osemročný zákaz činnosti. Tridsaťpäťročný Roberts mal po druhý raz...

Víťazné družstvo žiakov zo
Atletika
Kto by to bol povedal: Malé slovenské mestečko sa teší z krásneho olympijského ocenenia

STUPAVA - Žiaci Základnej školy kapitána Jána Nálepku v Stupave získali v školskom roku 2023/24 po druhý raz Olympijský odznak všestrannosti.

Americký šprintér Erriyon Knighton
Beh
Zakázanú látku užil nevedomky: Vychádzajúca hviezda atletiky rieši nepríjemné patálie

NEW YORK - Šprintér Erriyon Knighton nebude potrestaný za doping. Americká antidopingová agentúra dospela k záveru, že zakázaná látka sa dvojnásobnému...

Gianmarco Tamberi na podujatí
Atletika
Sklamanie čerstvého majstra Európy: Tamberi v Košiciach len na druhom mieste

KOŠICE - Turecký skokan do výšky Alperen Acet zvíťazil na 9. ročníku JBL Jump Festu v Košiciach.

Olympijské kruhy na Eiffelovej
Olympijské hry
Kto živí sny o olympiáde, podstúpi skutočne čokoľvek: Športové odhodlanie, aké nemá obdobu

WELLINGHTON - Tuvalu bude mať na olympijských hrách v Paríži len jedného zástupcu.

Bývalý slávny americký šprintér
Atletika
Revolučný moment v atletike: Bývalý slávny šprintér zrealizoval odvážny nápad

NEW YORK - Bývalý slávny americký šprintér Michael Johnson založil sériu Grand Slam Track. V nej by od budúceho roka mali štyrikrát do roka súťažiť najlepší...

Taliansky šprintér Lamont Marcell
Beh
Jeden z najlepších výkonov kariéry: Jacobs letel ako raketa, fínske publikum ledva dýchalo

TURKU - Taliansky šprintér Lamont Marcell Jacobs zabehol v príprave na OH v Paríži tretí najrýchlejší čas kariéry. Olympijský víťaz z Tokia v behu na 100...

Jamajská šprintérka Elaine Thompson-Herahová
Beh
Olympiáda dostáva jednu ranu za druhou: Atletická hviezda musela oznámiť smutné nie

PARÍŽ - Päťnásobná olympijská víťazka Elaine Thompsonová-Herahová nebude na olympijských hrách v Paríži obhajovať titul na dvojstovke.

Taliansky skokan do výšky
Atletika
Husársky kúsok, fanúšikovia budú šalieť: Olympijský víťaz a majster sveta mieri do Košíc

KOŠICE - Na 9. ročníku atletického mítingu JBL Jump fest v Košiciach (19.- 20. júna) sa predstaví aj taliansky skokan do výšky Gianmarco Tamberi.

Kubánsky atlét Lazaro Martinez
Atletika
Tomáš Veszelka sa má na čo tešiť: Do Košíc dorazí aj súčasný majster sveta

KOŠICE - Súperom slovenského trojskokana Tomáša Veszelku bude na 9. ročníku JBL Jump Fest v Košiciach aj halový majster sveta v trojskoku Lázaro Martínez.

FotoVideo Strieborná atlétka Gabriela Gajanová
Video ME v atletike
VIDEO Gajanová ešte nespracovala zisk striebra: Stále to prežívam so všetkými emóciami

BRATISLAVA - Slovenská reprezentantka v atletike Gabriela Gajanová ešte "nespracovala" zisk striebornej medaily na ME v Ríme.

Video Český oštepár Jakub Vadlejch
VIDEO Nielen famózna Gajanová: Aj česká atletika prežila božský večer slastných pocitov

RÍM - Pocity na najvyššom stupienku, keď na jeho počesť hrala česká hymna, boli pre novopečeného majstra Európy Jakuba Vadlejcha slastné.

FotoVideo Dojatá Gabriela Gajanová so
VIDEO V cieli bola v šoku a nevedela, čo povedať: Dojatá Gajanová, nechýbali ani slzy šťastia

RÍM - Na obed sa rozcvičovala pred hotelom na parkovisku, o niekoľko hodín držala v rukách striebornú medailu. Gabriela Gajanová predviedla na ME v Ríme...

Foto Švédsky skokan o žrdi
ME v atletike
Fenomén menom Duplantis znovu bezkonkurenčný: Tretie zlato v sérii a nový rekord!

RÍM - Tretíkrát za sebou si na ME pripísal prvenstvo aj v skoku o žrdi Švéd Armand Duplantis a zlepšil rekord ME na 610 cm, vlastný svetový rekord sa mu...

VIDEO Česi majú zlatého medailistu: Toto sa nepodarilo ani Železnému!

RÍM - Český oštepár Jakub Vadlejch je majstrom Európy. Finále v Ríme rozhodol posledným hodom dlhým 88,65 metrov, pred ktorým bol na tretej pozícii. Má...

FotoVideo Zľava bronzová Anais Bourgoin,
VIDEO Neuveriteľný výkon na šampionáte: Gajanová vybojovala pre Slovensko medailu!

RÍM - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová vybojovala striebornú medailu v behu na 800 m na ME v Ríme.

FotoVideo Karsten Warholm oslavuje zisk
VIDEO Veľkolepý európsky večer: Diváci v Ríme svedkami štyroch nových rekordov

RÍM - Nór Karsten Warholm i Holanďanka Femke Bolová vytvorili nové rekordy majstrovstiev Európy v behu na 400 m cez prekážky.

Slovenský oštepár Jakub Kubínec
Každý deň sa nedá svietiť: Slovenskému oštepárovi výrazne ušlo finále šampionátu

RÍM - Slovenský atlét Jakub Kubínec nepostúpil do finále v hode oštepom na ME v Ríme.

FotoVideo Slovenská atlétka Gabriela Gajanová
VIDEO Najlepší výkon sezóny! Gabriela Gajanová má formu ako hrom, úžasný úspech na ME

RÍM - Slovenská atlétka Gabriela Gajanová postúpila do finále behu na 800 m na ME v Ríme. V utorňajšom prvom semifinále dosiahla čas 1:59,43, ktorý bol...