Atletika - strana 2

Slovenská atlétka Viktória Forsterová
Beh
Rastie nám šprintérska hviezda? Forsterová postúpila už do svojho druhého finále

NAIROBI - Slovenská šprintérka Viktória Forsterová postúpila už do svojho druhého finále na juniorských majstrovstvách sveta v atletike v kenskom Nairobi....

Bieloruska Kristina Cimanovská
Beh
Na letisku vydesená prosila o pomoc, teraz našla nový domov: Toto je výnimočný prípad!

VARŠAVA - Bieloruská atlétka Kristina Cimanovská chce reprezentovať Poľsko, kde našla azyl po olympijských hrách v Tokiu, odkiaľ ju nútili predčasne odletieť...

Video Slovenská atlétka Viktória Forsterová
Video Beh
VIDEO Vynikajúci výkon mladej Slovenky vo finále stovky: Od bronzu ju delili iba tri stotiny!

NAIROBI - Slovenská atlétka Viktória Forsterová obsadila na MS do 20 rokov v kenskom Nairobi vo finále stovky šieste miesto. Rovnako ako v semifinále zabehla...

Na snímke bieloruská atlétka
Atletika
Kristina Cimanovská chce súťažiť za Poľsko: Bieloruská atlétka verí, že sa to podarí

VARŠAVA - Bieloruská atlétka Kristina Cimanovská chce súťažiť za Poľsko. Potvrdila to v rozhovore pre ruskú stanicu RBK.

Foto Poľská oštepárka Maria Andrejczyková
OH Tokio
Krásny príbeh olympijskej medailistky z Tokia: Poľská oštepárka má srdce zo zlata

VARŠAVA - Poľská oštepárka Maria Andrejczyková vydražila svoju striebornú olympijskú medailu, aby získala peniaze na srdcovú operáciu osemmesačného chlapca....

Foto Barbora Mokošová a tréner
Gymnastika
Vrchol má už za sebou, no sezóna sa pre ňu neskončila: Barbora Mokošová chytila druhý dych

BRATISLAVA - Vrchol sezóny má už najlepšia slovenská gymnastka Barbora Mokošová za sebou, no sezóna sa pre ňu neskončila. V októbri ju ešte čakajú majstrovstvá...

Ilustračné foto
Chôdza
Športový svet v slzách: Zomrel dvojnásobný olympijský chodecký šampión a majster Európy

KYJEV - Vo veku 85 rokov zomrel ukrajinský atlét a jeden z najúspešnejších chodcov histórie Vladimir Golubničij. V drese Sovietskeho zväzu triumfoval na...

Lamont Marcell Jacobs prepísal
Ostatné
Olympijský šampión si myslí, že Briti by sa mali sústrediť na seba: Obvinenia voči mne ma nevyrušili

RÍM - Olympijský šampión z Tokia 2020 v behu na 100 m Lamont Marcell Jacobs z Talianska si myslí, že Briti by sa mali sústrediť na vlastné problémy s dopingom...

Brit Chijindu Ujah
OH Tokio
Strieborný medailista z Tokia mal porušiť dopingové pravidlá: Člena britskej štafety suspendovali

LONDÝN - Britského šprintéra Chijindua Ujaha, ktorý získal na OH striebro v štafete na 4x100 m, dočasne suspendovali za to, že mal v Tokiu porušiť dopingové...

Beh
Senzačný olympijský šampión v stovke si dá dlhú pauzu: Jacobs tento rok už nepobeží

RÍM - Olympijský šampión v behu na 100 m z Tokia Lamont Marcell Jacobs vo štvrtok oznámil, že tento rok sa už nepredstaví na žiadnej súťaži.

Rusko zasiahol ďalší dopingový
Atletika
Rusko zasiahol ďalší dopingový prípad: Strata zlata po šiestich rokoch!

BERLÍN - Nemeckí atléti získali dodatočne titul z majstrovstiev Európy družstiev 2015. V družstve vtedy víťazných Rusov sa objavili dopingové prípady....

Cameron Burrell
Beh
Ďalšie úmrtie mladého športovca: Nádejný šprintér zomrel za záhadných okolností

NEW YORK - Ďalšia tragická smrť mladého športovca! Americkú atletiku zasiahla správa o úmrtí univerzitného rekordmana a jedného z najtalentovanejších šprintérov...

Foto Sklamaná ruská gymnastka Dina
OH Tokio
Kontroverzná súťaž, Rusi podali sťažnosť: Celý svet je svedkom tejto nespravodlivosti!

TOKIO - Ruský olympijský výbor predložil Medzinárodnej gymnastickej federácii oficiálnu sťažnosť proti výsledkom sobotného olympijského viacboja moderných...

Keňan Eliud Kipchoge
OH Tokio
Kipchoge v olympijskom maratóne demonštroval svoju silu: Súperov nechal bojovať len o striebro

TOKIO - Keňan Eliud Kipchoge sa v nedeľu v Tokiu stal suverénne olympijským víťazom v maratóne mužov. Časom 2:08:38 hodiny obhájil zlatú medailu z Ria...

Reprezentanti USA pózujú so
Olympijské hry
Američania obhájili zlato v štafete na 4 x 400 m: Strieborným Holanďanom nadelili cez dve sekundy

TOKIO - Američania vybojovali na olympijských hrách zlato v štafete 4 x 400 m. V sobotnom finále zdolali Holanďanov o viac ako dve sekundy. Bronz získali...

Indický oštepár Neeraj Chopra
OH Tokio
Oštepár Chopra získal pre Indiu prvé atletické zlato: Striebro i bronz putujú do Česka

TOKIO - Neeraj Chopra vybojoval pre Indiu historicky prvé olympijské zlato v atletike. V sobotu triumfoval na OH v Tokiu v súťaži oštepárov výkonom 87,58...

Nórsky atlét Jakob Ingebrigtsen
OH Tokio
Európsky šampión prekonal historické maximum: Nór Ingebrigtsen získal zlato v behu na 1500 metrov

TOKIO - Nórsky atlét Jakob Ingebrigtsen triumfoval v behu na 1500 m na OH v Tokiu v novom olympijskom i európskom rekorde 3:28,32 min. O 69 stotín sekundy...

Holandská atlétka etiópskeho pôvodu
OH Tokio
Holandská atlétka má zlaté double: Hassanová triumfovala aj v behu na 10-tisíc metrov

TOKIO - Holandská atlétka etiópskeho pôvodu Sifan Hassanová triumfovala na OH v Tokiu v behu na 10.000 m časom 29:55,32 min. Skvelým finišom odsunula na...

Foto Kenská atlétka Peres Jepchirchirová
OH Tokio
V ženskom maratóne double Kene, pekelné podmienky zvládla najlepšie Jepchirchirová

SAPPORO - Kenská atlétka Peres Jepchirchirová sa v sobotu v Sappore stala olympijskou šampiónkou v maratóne žien. Časom 2:27:20 hodiny predstihla o 16...

Foto Talianski šprintéri získali na
OH Tokio
Obrovská senzácia v Tokiu! Historický úspech Talianska a pohroma pre Jamajku

TOKIO - Talianski šprintéri získali na OH 2020 v Tokiu historické zlato v štafete na 4x100 m. Na druhé miesto odsunuli Veľkú Britániu, bronz ukoristili...