Trnavčania vydreli výhru so Senicou: Hrdinom exslovanista Štepanovský

Sprava: Hráč Trnavy Martin Mikovič a hráč Senice Michal Habánek v súboji o loptuSprava: Hráč Trnavy Martin Mikovič a hráč Senice Michal Habánek v súboji o loptu Zdroj: SITA

TRNAVA - V sobotňajšom krajskom derby 12. kola Corgoň ligy 2013/2014 zvíťazili futbalisti Spartaka Trnava nad FK Senica 1:0. Víťazný gól strelil v 78. minúte Peter Štepanovský, ktorý po prvom polčase nahradil na ihrisku zraneného kapitána Romana Procházku.

Prvú vážnu príležitosť mal v 19. minúte Procházka, ku ktorému sa so šťastím dostala lopta po Pavlíkovej hlavičke "domov", no trafil iba Šullu. Senický brankár po tvrdom kontakte s domácim kapitánom potreboval ošetrenie, pokračoval však v zápase. V 25. minúte po šľapáku na priebojného Tsoumoua mali hostia výhodu nepriameho kopu vo výhodnej pozícii, strelu Pirosku zvnútra šestnástky však zblokoval múr a následne Filipko aj s obrancom nepríjemnú situáciu vyriešili. V 31. minúte Augustini tvrdo napriahol z 25 metrov a Šulla loptu bravúrne vyrazil na roh. V 44. minúte si hostia vypracovali najkrajšiu akciu prvého polčasu, ktorej chýbala už len gólová bodka. Hiago šikovne uvoľnil do tutovky Diviša, ktorý však nemal presnú mušku a vnútri pokutového územia prekopol bránu. Na konci trojminútového nadstavenia Tsoumou prešiel stredom obrany Spartaka ako nôž maslom, no hodil si dlhú loptu a v páde namieril ľavačkou len do bočnej siete.

V 55. minúte roztlieskal divákov striedajúci Štepanovský, ktorého delovka presvišťala tesne vedľa pravého vinkla. Trnavčania po hodine hry v krátkom úseku pritlačili súpera, ale strely Mikoviča ako aj ďalšie pološance neznamenali pre súpera vážne nebezpečenstvo. Naopak, Seničania v 70. minúte nevyužili už tretiu "gólovku". Tsoumou si v šestnástke s prehľadom položil brániaceho hráča a naservíroval loptu Piroskovi, ktorý však trestuhodne minul odkrytú bránu. Na opačnej strane ihriska sa aktívny Štepanovský ešte len zastreľoval, keď zatriasol spojnicou žrdí. V 78. minúte však už mal dôvod na radosť, keď po prízemnom centri Grabeža jemným dotykom s loptou otvoril zblízka skóre - 1:0. Spartak sa v závere zahryzol do súpera a hosťom pomohlo brvno po pokuse Hodeka, ktorý mohol definitívne rozhodnúť. Tri body zostali po bojovnom výkone doma, ale oba tímy ukázali len priemerný výkon.

Spartak Trnava - FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 78. Štepanovský. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Adámik, Tóth, Janečka, Chovanec, Hodek - Čermák, Jirásek, Habánek, 2812 divákov.

Spartak Trnava: Filipko - Tóth, Adámik, Janečka, Grabež - Augustini, Procházka (46. Štepanovský), Maruško (38. Sabo), Chovanec - Hodek, Mikovič (73. Poznar)

FK Senica: Šulla - Habánek, Pavlík, Brabec, Čermák (88. Križko) - Kóňa - Diviš (85. Jakubov), Piroska, Jirásek (85. Opiela), Hiago - Tsoumou

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "V peknej futbalovej atmosfére sme hrali proti kvalitnému súperovi. Senica má silnejší káder, ale naši hráči ukázali charakter, srdce a bojovnosť. Mali sme šťastie, že súper svoje šance nepremenil, čím by zrejme 'zavraždil' zápas. My sme čakali na našu šancu. Najskôr trafil Štepanovský brvno a potom prišlo vykúpenie v podobe jeho gólu. Ceníme si tri body a sme spokojní."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Gratulujem Trnave k víťazstvu, aj keď sa nerodilo ľahko. O osude zápasu rozhodli tri naše nepremenené šance. Hlavne Piroskova nás veľmi mrzí, lebo po nej sa zlomil zápas. Trnava strelila gól, ktorý padol po individuálnej chybe."

Peter Štepanovský, stredopoliar Trnavy a autor víťazného gólu: "Mal som už predtým dve dobré strely, prvá išla vedľa a druhá do brvna. Povedal som si, že keď príde tretia šanca, tak z nej musí byť gól. Som rád, že som to tam dotlačil aj s pomocou súperovho obrancu Brabca. Senica hrala na nakopávané lopty, ktoré sme dobre zachytávali. Nám to tam padlo, takže sme šťastní."

Tomáš Kóňa, kapitán Senice: "Chceli sme zabodovať, lebo už tri zápasy sme nevyhrali. Mali sme na to, aby sme dnes minimálne remizovali, ale nepremenili sme šance. Dnes sme mali tri stopercentné, nedali sme, takže sme nemali nárok pomýšľať na výhru. Trnava nás neprekvapila, buldodžou vôľou to dotiahla do víťazného konca."