V pražskom derby triumfovala Sparta, Kisel videl červenú

Zdroj: slavia.cz

PRAHA - Slovenský futbalový stredopoliar Patrik Hrošovský prispel v 9. kole českej Gambrinus ligy gólom k výhre Znojma nad Mladou Boleslavou 2:0, keď v 89. minúte spečatil triumf domácich. Teplice deklasovali Bohemians 1905 5:1.

V ostrosledovanom večernom pražskom derby v Edene prehrala domáca Slavia v základnej zostave so šiestimi slovenskými hráčmi pred takmer 16.000 divákmi so Spartou 0:2. V poslednej minúte videl červenú kartu po druhej žltej kapitán "zošívaných" Karol Kisel. Tri body pre lídra tabuľky zabezpečili gólmi Lukáš Vácha a v piatej minúte nadstavenia Bořek Dočkal, ktorého center si zrazil do bránky slovenský obranca Milan Bortel.

Slavia Praha - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Góly: 62. L. Vácha, 90.+ Dočkal
Kamil Čontofalský nefiguroval na zápasovej súpiske, Matej Rakovan odchytal celý zápas, Martin Dobrotka, Milan Bortel, Martin Juhar odohrali celé stretnutie, Dávid Škutka hral do 63. min, Karol Kisel hral do 90. min, keď dostal červenú kartu a Matúš Čonka (všetci Slavia) nenastúpil. Lukáš Pauschek (Sparta) sedel len na lavičke náhradníkov.

SK Sigma Olomouc - FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Góly: 68. Ordoš, 82. Varadi
Ivan Lietava sedel na lavičke náhradníkov, Kamil Karaš (obaja Olomouc) odohral celý zápas. Martin Husár sedel na lavičke náhradníkov, Marek Kaščák (obaja Brno) nefiguroval v zápise o stretnutí.

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 2:2 (0:1)
Góly: 48. L. Volešák, 54. V. Ondřejka - 35. Šichor, 80. Engelmann, ČK: 78. L. Volešák (Slovácko)
Tomáš Košút (1. FC Slovácko) odohral celé stretnutie.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 5:1 (2:1)
Góly: 15. J. Kaufmann, 32. Salami, 54. Ljevakovič, 72. Mahmutovič (z pok. kopu), 80. Táborský - 25. M. Štochl
Patrik Lukáč (Teplice) nefiguroval v zápise o stretnutí. Peter Gabriš ani Martin Cseh (obaja Bohemians) nefigurovali v zápise o stretnutí.

1. SC Znojmo - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Góly: 24. V. Vašíček, 89. HROŠOVSKÝ
Matúš Lacko odohral celý zápas, Patrik Hrošovský (obaja 1. SC Znojmo) hral od 80. min a v 89. min skóroval.