Princ William povedie oslavy 150. výročia FA

Princ William a David BeckhamPrinc William a David Beckham Zdroj: SITA

LONDÝN - Britský princ William, ktorý povedie oslavy 150. výročia najstaršej futbalovej asociácie na svete FA, vyhlásil, že "futbal je silou dobra na celom svete." V poradí druhý následník na britský trón, ktorý je vášnivým fanúšikom Aston Villy, rozprával v sobotu o jeho láske k najpopulárnejšiemu športu a jeho globálnom význame.

"Túto hru milujem od detstva. Nikdy som neokúsil nič lepšie a som veľmi šťastný, že môžem vystupovať ako prezident FA - najstaršej organizácie svojho druhu na svete. Futbal miluje množstvo ľudí na celom svete a ovplyvňuje veľa ľudských osudov," vyhlásil princ William.

Pri príležitosti 150. výročia absolvovali Angličania vo svojom "svätostánku" Wembley viacero prestížnych meraní síl - proti Brazílčanom, Nemcom či Škótom. Okrem toho 7. októbra sa uskutočnil na špeciálne upravenom trávniku s rozlohou 39 árov pod oknami rezidencie kráľovnej Alžbety II. v záhrade Buckinghamského paláca v Londýne duel, v ktorom si zahrali proti sebe dva amatérske tímy patriace k najstarším v celom Anglicku - FC Civil Service a FC Polytechnic.

Pri príležitosti 150. výročia založenia FA vyrobili dokonca špeciálnu mapu londýnskeho metra a zastávky pomenovali podľa známych trénerov a hráčov. Jedným z nich bol aj kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, po ktorom pomenovali zastávku West Croydon na linke metra East London. 

Viac o téme: Fa Anglicko Oslavy William
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články