Tatar dvomi bodmi vybavil triumf v New Jersey, bodovali aj Sekera a Hossa

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA

NEW YORK – Gólom a asistenciou pomohol slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar k triumfu Detroitu 3:1 v New Jersey v zápase zámorskej NHL. Mladý slovenský reprezentant bol najprv v záverečnej tretine pri víťaznom góle Johana Franzena, keď zaknihoval siedmu asistenciu v sezóne a v 59. minúte potom v presilovke šiestym gólom v ročníku uzavrel skóre duelu.

Do bodových štatistík prehovoril aj obranca Caroliny Andrej Sekera, ktorý spoluhráčom pomohol pri domácej výhre nad San Jose jednou asistenciou. Bola už jeho desiatou v ročníku. Hostia viedli už 2:0, ale Hurricanes dokázali napokon vyhrať tretí zápas za sebou. Chicago doma prehralo s Anaheimom 2:3 po samostatných nájazdoch, jastrabom nestačila na výhru ani asistencia útočníka Mariána Hossu.

Columbus na domácom ľade pokoril Minnesotu 4:0 a brankár Curtis McElhinney kryl všetkých 20 striel súpera, čím zaznamenal prvý shutout po takmer troch rokoch. Slovenský útočník modrokabátnikov Marián Gáborík proti jeho bývalým spoluhráčom nenastúpil.

New Jersey - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 14. Greene (Eliáš) - 40. Andersson (Miller, Alfredsson), 53. Franzén (Nyquist, TATAR), 59. TATAR (Howard)

Carolina - San Jose 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Góly: 32. Harrison (Boychuk, Nash), 45. Nash (Harrison, Lindholm), 47. J. Staal (Gerbe, Lindholm), 54. Lindholm (SEKERA, J. Staal), 60. E. Staal - 8. Wingels (Demers), 17. Vlasic (Thornton, Hertl), 50. Braun (Marleau, Pavelski)

Columbus - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 22. Atkinson (Dubinsky), 26. Foligno (Johansen, Umberger), 45. Jenner (Comeau, Anisimov), 50. Umberger (Foligno, Johansen)

Chicago - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Smith (P. Kane, Versteeg), 38. Versteeg (MARIÁN HOSSA, Seabrook) - 4. Perry (Getzlaf, Penner), 31. Getzlaf (Fowler, Bonino), rozhodujúci sam. nájazd Palmieri

Calgary - Colorado Avalanche 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 8. Russell (Bärtschi, Backlund), 59. Stajan (Cammalleri, Russell) - 38. Talbot (Mitchell), 39. Parenteau (Talbot), 43. Mackkinnon (Landeskog)

Vancouver - Phoenix 3:2 po predĺžení (0:0, 2:0,0:2)
Góly: 22. Garrison (Hamhuis, D. Sedin), 40. H. Sedin (D. Sedin, Stanton), 64. Higgins - 51. Vermette (Chipchura, Larsson), 53. Moss (Klinkhammer)

Viac o téme: Hokej Tatar Nhl Detroit Gól
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com