Skvelý Slovan senzačne rozbil Jaroslavľ, Šatan sa blysol dvoma gólmi

Martin Bakoš a Jegor Jakovlev v súboji za bránkou LokomotivuMartin Bakoš a Jegor Jakovlev v súboji za bránkou Lokomotivu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Úžasný obrat. Hokejisti Slovana sa v KHL rýchlo otriasli z odchodu najlepšieho strelca Netíka a aj vďaka bojovnosti a silnej psychike zdolali Lokomotiv Jaroslavľ 5:3. O dva góly a rady skúsenejšieho sa postaral dlhoročný kapitán reprezentácie Miroslav Šatan, ktorý po sezóne končí s hokejom. Po zápase ho vyhlásili za najlepšieho hráča tímu. Belasí vo fialových dresoch na podporu boja proti rakovine dvakrát prehrávali, no vždy duel vyrovnali, po druhý raz dokonca zápas otočili a senzačne po bojovnom výkone zvíťazili. Slovan hrá už v pondelok proti Atlantu Mytišči.

V úvode videli diváci opatrný hokej bez výrazných šancí na jednej či druhej strane. Hostia sa dostali do vedenia bez toho, aby mali výraznejšiu šancu, jednoducho výbornou kombináciou povykrúcali belasých obrancov tak, že si pred Jaroslavom Janusom utvorili priestor a z tesnej blízkosti sa presadil Korenev.

Slovan bol po odchode Netíka v útoku neškodný, zbrklé pokusy končili mimo bránky. Bez nápadu, dôrazu a momentu prekvapenia sa nevedel gólovo presadiť. Lokomotiv dokázal, že si play off zaslúži, keď druhý gól pridal v 22. min Musatov. V 27. min sa však dočkal aj Slovan, gól dal Miroslav Šatan, pre ktorého to bol prvý presný zásah v druhom zápase sezóny.

Nová posila Slovana Miroslav Šatan zavelil k vyrovnaniu a postaral sa aj o druhý gól. Na bránku Lokomotivu vystrelil robusný obranca Mihálik a odrazený puk poslal za gólmana Sanforda presne umiestnenou strelou dlhoročný kapitán reprezentácie - 2:2. Pred jeho zásahom sa ešte blysol gólman Lokomotivu, ktorý Škoulov pokus zneškodnil efektne v páde.

Neuveriteľná smola, akú mal Slovan 5 minút pred druhou prestávkou - Miklík a Vondrka trafili žrďku bránky Jaroslavľu a z protiútoku sa potvrdilo nedáš-dostaneš a inkasoval na druhej strane Janus - 2:3.

Slovan v tretej tretine zapol naplno a jeho snaha vyústila do dvoch gólov, ktorými otočil zápas proti ruskému tímu: vyrovnal Marko Daňo, na 4:3 zvýšil krásnou strelou ponad kanadského gólmana so skúsenosťami z NHL Bližňák. O senzačný piaty gól Slovana sa postaral mladý Andrej Šťastný, ktorý to sám zrejme nečakal. Jeho zľahka nahodená strela skončila za Sanfordom a rozjasala publikum.

Slovan Bratislava - Lokomotiv Jarosľavľ 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Góly: 26. Šatan (Sersen), 30. Šatan (Mihálik, Sigalet), 48 M. Daňo (Bakoš, Škoula), 49. Bližňák (Vondrka, Miklík), 53. A. Šťastný (Sersen, Štajnoch) - 16. Koreňov (Kapustin, Gorochov), 22. Musatov (M. Redlihs, Chlopotov), 35. Plotnikov (Gorochov, Koňkov)

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, V. Mihálik, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, A. Šťastný, L. Hudáček - Daňo, Matoušek, M. Bakoš

Jaroslavľ: Sanford - Gorochov, Ľubuškin, Holös, S. Kronwall, Zotov, V. Višnevskij, Jakovlev - Plotnikov, Apaľkov, Koňkov - M. Redlihs, Chlopotov, Musatov - Averin, J. Petrov, Černikov - Maľcev, Kapustin, Koreňov

• Zdroj: športky, kt