Saganovi sa nedarilo ani v druhej etape: Opäť chýbal medzi elitou

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA

SAN LUIS - Kolumbijčan Julián Arredondo z tímu Trek Factory sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla z La Punty do Mirador del Potrera a merala 170,6 km. Druhý skončil Američan Peter Stetina z BMC a tretie miesto v náročnom kopcovitom závere patrilo ďalšiemu kolumbijskému cyklistovi Nairovi Quintanovi z Movistaru.

Slovenský reprezentant Peter Sagan (Cannondale) medzi najlepšími pätnástimi v cieli chýbal. Na čele celkového poradia po 2. etape je Američan Phillip Gaimon z tímu Garmin-Sharp.

Vlani jazdec Sagan nezískal v okolí San Luis žiadny etapový triumf, raz bol druhý a dvakrát piaty. Celkovo obsadil 83. pozíciu. Pre Sagana to však bol výborný odrazový mostík do sezóny, v ktorej svoje kvality ukázal aj na Tour de France, kde druhý raz získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.