Višňovský sa dočkal po otrase mozgu, v NHL pikantný duel pre Slovensko

Zdeno Chára so spoluhráčmiZdeno Chára so spoluhráčmi Zdroj: SITA

NEW YORK - Po dlhej pauze zavinenej liečbou otrasu mozgu sa do zostavy tímu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders vrátil v pondelkovom stretnutí proti Bostonu slovenský obranca Ľubomír Višňovský.

Islanders doma s Bruins prehrali 3:6, 37-ročný rodák z Topoľčian odohral v zápase 22:08 min a prezentoval sa jednou strelou. Višňovský nechýbal na ľade ani počas presiloviek a patril medzi najvyťaženejších hráčov Islanders. Zadák ostrovanov sa zranil ešte 19. októbra 2013 a odvtedy vynechal 46 zápasov svojho mužstva.

Zo súboja dvoch slovenských obrancov vyšiel úspešnejšie Zdeno Chára, ktorý sa na výhre Bostonu podieľal aj jedným gólom. Pre 33-ročného Trenčana to bol dvanásty presný zásah v sezóne a jubilejný 500. bod v NHL v kariére. Chára bol s 22:50 min najvyťaženejším hráčom Bruins. O výsledku rozhodol záver druhej tretiny, v ktorej Carl Soderberg strelil gól na 4:3 a na tento zásah už Islanders nedokázali odpovedať.

Carolina s Andrejom Sekerom, ktorý odohral vyše 24 minút s tromi strelami, prehrávala doma s Columbusom 0:2, ale v záverečnej desaťminútovke Eric a Jordan Staalovci výsledok otočili. Hurricanes sa tešili zo štvrtej výhry v rade. Martin Marinčin kvalitným výkonom v defenzíve (23:01) pomohol Edmontonu k víťazstvu 4:2 vo Vancouveri.

Hetrikom sa na zisku dvoch bodov podieľal David Perron. Štvrté čisté konto v ročníku vychytal brankár Pittsburghu Marc-Andre Fleury a doviedol svoj tím k výhre nad Buffalom 3:0. Proti Sabres sa darí Sidneymu Crosbymu, vo vzájomných súbojoch získal bod už v šestnástom dueli v rade. Nulu na svojom konte mal v pondelok aj Jonathan Quick z Los Angeles, ktorý chytil 23 striel hráčov San Jose.

O futbalovom výsledku 1:0 rozhodol v druhej tretine Anže Kopitar a Kings ukončili sériu piatich prehier. Sharks padli po šiestich dueloch. Colorado vďačí za výhru 4:3 nad Dallasom najmä výbornému Semionovi Varlamovovi, ktorý zlikvidoval 41 striel.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Boston 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Góly: 16. Nielsen (Okposo), 29. Grabner (Okposo, Hickey), 36. Okposo (Grabner) - 8. Eriksson (Paille, Krug), 25. Marchand (P. Bergeron, R. Smith), 33. R. Smith (S. Thornton, Marchand), 40. Soderberg (Lucic, Iginla), 43. P. Bergeron (Marchand), 49. CHÁRA (Marchand, Hamilton)
Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 22:08 min a mal 1 strelu, Zdeno Chára (Boston) strelil 1 gól, odohral 22:50 min, mal 2 plusové body, 2 trestné minúty a 2 strely.

Carolina - Columbus 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Góly: 52. E. Staal (Siomin, Faulk), 53. E. Staal (Tlustý), 55. Jordan Staal (Lindholm, Skinner) - 3. MacKenzie (Ťutin, Tropp), 3. Umberger (Johansen, Foligno)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:34 min a mal 3 strely.

Pittsburgh - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 26. Kunitz (Gibbons, Crosby), 33. Engelland (Adams, Glass), 60. Glass (Adams, Crosby)

Dallas - Colorado 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Góly: 18. Jamie Benn (Seguin), 22. Seguin (Jamie Benn, Goligoski), 39. Seguin (Goligoski, Gončar) - 2. MacKinnon (Talbot, Barrie), 16. J. McGinn (R. O´Reilly, Duchene), 38. P. Stastny (Landeskog), 45. Tanguay (Landeskog, Talbot)

Vancouver - Edmonton 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 13. Schroeder (Booth), 23. Schroeder (Bieksa, Stanton) - 10. Perron (Gagner, Jakupov), 18. Perron (Jakupov), 43. Joensuu (R. Smyth, Hall), 59. Perron
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 23:01 min, mal 1 plusový bod.

San Jose - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 38. Kopitar (J. Carter, Muzzin)

Viac o téme: Chára Višňovský