Edmonton zdolal Buffalo, Marinčin bodoval druhýkrát v kariére

Jhonas Enroth skóruje víťazný gól do siete Ryana MilleraJhonas Enroth skóruje víťazný gól do siete Ryana Millera Zdroj: SITA

NEW YORK - Zámorská hokejová NHL mala v noci na utorok na programe sedem zápasov, v ktorých sa do štatistík zapísal obranca Edmontonu Martin Marinčin. Slovenský hokejista asistoval pri víťaznom góle svojho tímu, ktorý v 41. minúte vo vlastnom oslabení zaznamenal Matt Hendricks. Oilers napokon zdolali Buffalo 3:2. Pre Marinčina, ktorý strávil na ľade 20:14 minút a pripísal si jednu plusku, to bola druhá asistencia v tejto sezóne.

K víťazstvu Chicaga 5:3 nad Los Angeles prispel Hossa takisto jednou asistenciou, spolu ich má na konte už 25. Kings ťahajú negatívnu sériu, keď nevyhrali už v štyroch dueloch. Hossov krajan Michal Handzuš nehral.

Naplno bodoval aj Detroit, ktorý na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0. Triumf domácich dvoma gólmi zariadil Justin Abdelkader, keď najprv v 22. minúte otvoril skóre duelu a v závere spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky. V zostave Red Wings nechýbali ani slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Tatar odohral 15:39 min a okrem dvoch striel si pripísal aj dve trestné minúty. Jurčo počas necelých 16 minút raz vystrelil na bránku súpera a tiež si odsedel dvojminútový trest.

Philadelphia s Andrejom Meszárošom triumfovala na ľade San Jose hladko 5:2. Slovenský reprezentant odohral viac ako 19 minút a odpykal si dve trestné minúty. Štvrté víťazstvo v rade zaznamenalo Colorado, ktoré si poradilo s "diablami" z New Jersey 2:1 po predĺžení.

Buffalo - Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Ott (Myers, Hodgson), 20. Stafford (Girgensons, M. Weber) - 1. Petry (Jakupov, Perron), 37. J. Schultz (Perron, Ference), 41. Hendricks (B. Gordon, MARINČIN)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:14 min, mal 1 strelu, 1 plusový bod a 1 asistenciu.

Pittsburgh - Ottawa 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 17. Gibbons (Määttä, J. Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) - 15. S. Da Costa (Conacher, Condra)

Detroit - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 22. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 60. Abdelkader (N. Kronwall)
Tomáš Tatar odohral 15:39 min, mal 2 strely a 2 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:53 min, mal 2 strely a 2 trestné minúty.

New Jersey - Colorado 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 19. R. Carter (Bernier, S. Gionta) - 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. R. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

Anaheim - Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Góly: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) - 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Ťutin)

Los Angeles - Chicago 3:5 /za hostí M. HOSSA 0+1/

San Jose - Philadelphia 2:5

Viac o téme: Hokej Nhl Edmonton Marinčin
  • Zdroj: TASR, SITA