Kanada sa navnadila na Fínov, Carter prispel k debaklu hetrikom

Jeff Carter so spoluhráčmiJeff Carter so spoluhráčmi Zdroj: SITA

SOČI - Hokejisti Kanady nezaváhali ani vo svojom druhom vystúpení na ZOH v Soči, keď v piatkovom stretnutí B-skupiny deklasovali Rakúsko 6:0. Čistým hetrikom sa blysol útočník "javorových listov" Jeff Carter. Obhajcovia olympijského zlata z Vancouveru sa v nedeľu stretnú s Fínskom, víťaz duelu postúpi priamo do štvrťfinále.

Kanaďania na rozdiel od prvého zápasu, v ktorom zdolali Nórov "iba" 3:1, nenechali nič na náhodu a v stretnutí s Rakúskom roztočili ofenzívny kolotoč hneď od začiatku. V prvej tretine strieľali góly obrancovia "javorových listov". Najskôr sa presadil Doughty, ktorý využil fakt, že brankár Rakúska Starkbaum mal zakrytý výhľad, a jeho nie príliš prudká strela skončila v bránke. Na 2:0 zvyšoval delovkou pod hornú žŕdku Weber.

Druhá tretina patrila Jeffovi Carterovi. Útočník Los Angeles Kings zaznamenal za 11 minút hry čistý hetrik a po jeho gólostroji svietil v polovici zápasu na ukazovateli skóre stav 5:0. Kanaďania mohli pridať aj ďalšie presné zásahy, samostatný nájazd nepremenil Perry. Do konca druhej časti hry sa ešte presadil Getzlaf, ktorý skvelou individuálnou akciou vo vlastnom oslabení bekhendom prekonal bezmocného Starkbauma.

Ten už do tretej dvadsaťminútovky nenastúpil, v bránke Rakúska ho nahradil Lange. Kanaďania do konca stretnutia už len kontrolovali jeho priebeh a po triumfe 6:0 si do tabuľky B-skupiny zapísali ďalšie tri body.

Kanada - Rakúsko 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Góly: 6. Doughty (Toews), 11. Weber (Perry, Getzlaf), 23. Carter (Marleau, Crosby), 25. Carter (Marleau, Pietrangelo), 35. Carter (Marleau, Weber), 37. Getzlaf. Rozhodovali: Jackson (USA), Olenin (Rus.) - Cameron (Kan.), VALACH (SR), vylúčení: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Kanada: Luongo – Keith, Weber, Doughty, Vlasic, Bouwmeester, Pietrangelo, Hamhuis – Kunitz, Carter, Crosby – Marleau, Getzlaf, Perry – Sharp, Toews, Nash – Tavares, Benn, St. Louis - Bergeron

Rakúsko: Starkbaum (41. Lange) - Trattnig, Lakos, Ulmer, Pöck, Unterluggauer, F. Iberer, Altmann, Lukas – Vanek, Koch, Setzinger – Lebler, Grabner, M. Raffl – Nödl, Hundertpfund, T. Raffl – Latusa, Oberkofler, Welser