Neapol s Hamšíkom len remizoval, Juventus bez problémov s AC Miláno

Marek Hamšík v zápase s LivornomMarek Hamšík v zápase s Livornom Zdroj: SITA

RÍM - V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Cagliari nad Udinese 3:0.

AC Parma, s brankárom Pavlom Bajzom na lavičke náhradníkov, zvíťazila na ihrisku posledného tímu tabuľky Sassuola 1:0 a v tabuľke sa posunula na 6. miesto, s jednobodovým odstupom od priečky znamenajúcej účasť v Európskej lige. Catania s Norbertom Gyömbérom na lavičke náhradníkov prehrala v Janove s domácim FC 1:0. Hellas Verona remizoval s Bolognou 0:0. V drese hostí, ktorí v 47. min nevyužili pokutový kop, do hry nezasiahol Marek Čech, ktorý bol celý zápas len na lavičke náhradníkov.

SSC Neapol s Marekom Hamšíkom s kapitánskou páskou, remizoval v Livorne 1:1. Neapol sa ujal vedenia v 32. min, keď pokutový kop premenil Mertens. Domáci vyrovnali o 7 minút neskôr, keď center Ibrahima Mbayeho si v skrumáži do vlastnej bránky vrazil brankár Pepe Reina. Hamšík hral 82. minút.

Juventus si gólmi Llorenteho a Téveza bez problémov poradil s AC Miláno. Rímske Lazio rozhodlo o víťazstve nad Fiorentinou už v piatej minúte gólom Canu.

AC Miláno - Juventus Turín 0:2 (0:1)
Góly: 44. Llorente, 68. Tévez

Fiorentina - Lazio Rím 0:1 (0:1)
Gól: 5. Cana

Cagliari Calcio - Udinese Calcio 3:0 (1:0)
Góly: 18. Ibarbo, 81. Vecino, 89. Ibraimi, 4000 divákov.

FC Turín - Sampdoria Janov 0:2 (0:1)
Góly: 7. Chuka, 79. Gabbiadini, 17.000 divákov.

Sassuolo Calcio - AC Parma 0:1 (0:1)
Gól: 2. Parolo. ČK: 72. Berardi, 13.000 divákov.
/P. Bajza (Parma) bol na lavičke náhradníkov/

Hellas Verona - FC Bologna 0:0
ČK: 82. Cristaldo (Bologna), 20.000 divákov
/M. Čech (Bologna) bol na lavičke náhradníkov/

FC Janov - Catania Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 14. Antonelli, 85. Sturaro. ČK: 39. Bellusci, 20.000 divákov.
/N. Gyömbér (Catania) bol na lavičke náhradníkov/

Atalanta Bergamo - Chievo Verona 2:1 (1:0)
Góly: 21. Carmona, 85. Cigarini - 72. Dainelli. ČK: 68. Cesar (Chievo), 14.000 divákov.

AS Livorno - SSC Neapol 1:1 (1:1)
Góly: 39. Reina (vlastný) - 32. Mertens (z 11 m), 10.000 divákov.