LM: Do semifinále Chelsea a AC Miláno, v Miláne nedohrali

MNÍCHOV - Anglický klub FC Chelsea je prvým semifinalistom aktuálnej sezóny Ligy majstrov. Londýnčania síce v utorkovom odvetnom štvrťfinálovom stretnutí podľahli v Mníchove domácemu Bayernu 2:3, no keďže pred týždňom v prvom zápase vyhrali doma 4:2, vybojovali si už druhý rok po sebe postup medzi najlepšie štyri tímy súťaže.

Duel na Olympijskom štadióne v Mníchove priniesol zaujímavý futbal. Skóre duelu otvoril na radosť Angličanov ešte v prvom polčase stredopoliar Frank Lampard. Bavori si dokázali vypracovať viacero veľmi dobrých príležitostí, no brankára Čecha prekonal až v 65. minúte Peruánec Pizarro.

Ďalší tlak domáceho tímu otupil deväť minút pred koncom Didier Drogba, ktorý opäť poslal do vedenia Chelsea. Hráči Bayernu však v samotnom závere skóre otočili, keď využili chyby menej koncentrovanej obrany anglického mužstva. Víťazstvo 3:2 na postup nestačilo. FC Chelsea sa v semifinále stretne s lepším z dvojice Juventus Turín - FC Liverpool.

Bayern Mníchov - FC Chelsea 3:2 (0:1)
Góly: 65. Pizarro, 90. Guerrero, 90.+ Scholl - 30. Lampard, 81. Drogba, ŽK: 28. R. Kovač - 51. Gudjohnsen, rozhodoval: Manuel Enrique Mejuto González (Šp.), 59 000 divákov

zostavy:
Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, R. Kovač, Lizarazu (78. Salihamidzič) - Schweinsteiger, Demichelis (52. Scholl), Ballack, Zé Roberto - Makaay (73. Guerrero), Pizarro

Chelsea: Čech - Ricardo Carvalho, Huth, Terry, Gallas - Makelele - J. Cole (90.+ Nuno Morais), Lampard, Duff (71. Tiago) - Gudjohnsen (88. Geremi) - Drogba

Inter Miláno - AC Miláno (0:1) - zápas bol v 73. minúte prerušený a rozhodca pre výtržnosti divákov rozhodol o jeho predčasnom ukončení Gól: 30: Ševčenko, ŽK: 5. Kily Gonzalez, 11. Cordoba - 6. Ambrosini, 43. Nesta, rozhodoval: Markus Merk (Nem.), 79 000 divákov

zostavy:
Inter Miláno: Toldo - J. Zanetti, Cordoba, Materazzi, Favalli - C. Zanetti (46. Mihajlovič), Veron, Cambiasso - Van der Meyde, Kily Gonzalez (46. Cruz) - Adriano (51. Martins)
AC Miláno: Dida - Cafú, Nesta, Stam, Maldini - Ambrosini, Pirlo, Seedorf - Kaká - Ševčenko, Crespo (69. Rui Costa)

Druhým semifinalistom aktuálneho ročníka Ligy majstrov sa stal AC Miláno. Hovorca UEFA oznámil, že AC je už postupujúcim tímom aj napriek tomu, že odvetný štvrťfinálový zápas medzi dvomi milánskymi klubmi Interom a AC nedohrali. V druhom utorkovom odvetnom štvrťfinálovom dueli si postup napriek prehre 2:3 s Bayernom Mníchov vybojovali hráči FC Chelsea, ktorí prvý zápas vyhrali 4:2.

Veľké milánske derby bolo najskôr pre hádzanie predmetov a svetlíc na hraciu plochu v 73. minúte prerušené. Jedna zo svetlíc trafila do ramena aj brankára AC Didu. Hráči "rosso-neri" najskôr odišli do šatne, po krátkej pauze sa vrátili na ihrisko a začalo sa opäť hrať. Divácke výtržnosti však pokračovali a rozhodca Merk nakoniec pre hádzanie predmetov na ihrisko rozhodol o predčasnom konci zápasu. V dueli viedlo od 30. minúty AC Miláno gólom Andreja Ševčenka 1:0, pred týždňom sa prvý štvrťfinálový duel na štadióne San Siro skončil víťazstvom AC 2:0.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy