Mníchovský Bayern naštartoval gólom Evra, Manchester bez semifinále

Bayern hostil vo štvrťfinálovej odvete Manchester UnitedBayern hostil vo štvrťfinálovej odvete Manchester United Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov a Atletica Madrid v stredu skompletizovali kvarteto semifinalistov Ligy majstrov 2013/2014. Bavori postúpili po víťazstve v odvete štvrťfinále nad Manchestrom United (prvý zápas 1:1), keď za dvadsať minút dokázali otočili z 0:1 na 3:1 a účasť medzi najlepšou štvoricou si zabezpečili už tretí rok po sebe.

Domáci Bayern bez trojice stredopoliarov Schweinsteigera, Martineza a Alcantaru aj v Allianz aréne, rovnako ako v prvom zápase držal loptu a diktoval tempo hry. Manchester sa zase spoliehal na pevnú defenzívu a rýchle brejky a tak prvý polčas priniesol divákom len taktický boj a málo zaujímavých momentov. Bavori sa nedostali do žiadnej vyloženej šance a strely z diaľky neznamenali pre De Geu nebezpečenstvo. United síce v 17. minúte dostali loptu do siete, no rozhodca správne odmával Valenciov ofsajd.

Po zmene strán sa obraz hry úplne otočil a roztrhlo sa vrece s gólmi. V 57. minúte šokoval celú Allianz arénu Evra, ktorý zakončil center Valenciu nechytateľnou strelou do šibenice - 1:0. No United sa z vedenia netešili ani dve minúty. Bayern šiel okamžite do útoku a Riberyho center dopravil do siete hlavou Mandžukič - 1:1. V 62. minúte mohol poslať Manchester opäť do vedenia Rooney, no anglický kanonier v dobrej pozícii zaváhal a tak udrel opäť Bayern zásluhou Müllera - 2:1. Domáci dokonali obrat v 76. minúte, keď sa presadil Robben a spečatil postup Bayernu do tretieho semifinále v rade.

Bayern Mníchov (Nem.) - Manchester United (Angl.) 3:1 (0:0), prvý zápas: 1:1, do semifinále postupuje Bayern Mníchov
Góly: 59. Mandžukič, 68. Th. Müller, 76. Robben - 57. Evra, ŽK: 74. Rafinha - 28. Vidič, 70. Evra, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Dante, Alaba - T. Kroos - Robben, Th. Müller (84. C. Pizarro), M. Götze (65. Rafinha), Ribéry - Mandžukič

Manchester United: De Gea - P. Jones, Smalling, Vidič, Evra - D. Fletcher (74. Javier Hernández), Carrick - Valencia, Kagawa, Welbeck (81. Januzaj) - Rooney