Nestarnúci Greško rozumie Jágrovi: Nemôžem mať oddych ani pauzu

Greško so spoluhráčmi z Podbrezovej sa radujú z postupu medzi slovenskú futbalovú elitu
Greško so spoluhráčmi z Podbrezovej sa radujú z postupu medzi slovenskú futbalovú elitu

PODBREZOVÁ - Futbalisti ŽP Šport Podbrezová si vybojovali už štyri kolá pred koncom tejto sezóny prvenstvo v II. lige a tým si zabezpečili aj miestenku v nastávajúcom ročníku Corgoň ligy 2014/2015. V tíme "železiarov" je jednoznačne najskúsenejším hráčom bývalý slovenský reprezentant Vratislav Greško. Tridsaťšesťročný ľavý obranca hral v Nemecku, Taliansku i Anglicku, od roku 2011 je v Podbrezovej, kde by mohol okúsiť najvyššiu slovenskú súťaž. V nej účinkoval pred dhými 15 rokmi v drese Interu Bratislava.

"Všetko si nechám prejsť hlavou po konci tohto ročníka, nebudem predbiehať," uviedol Vratislav Greško na otázku o jeho futbalovej budúcnosti a pokračoval: "Je iné hrať v 37 rokoch stopéra a iné krajného obrancu, kde hráč musí vyslovene jazdiť. Nie sme ako Slovan Bratislava, kde je kvalita na každom poste na tri mená. V Podbrezovej to je a aj bude o ochote, bojovnosti, behaní a vzájomnom pomáhaní si."    

Rodák z Tajova, ktorý v doterajšej bohatej kariére hral aj za Banskú Bystricu, Inter Bratislava, Bayer Leverkusen, Inter Miláno, Parmu, Blackburn Rovers, 1. FC Norimberg a Bayer Leverkusen, si trúfa na Corgoň ligu. "Ako povedal český hokejista Jaromír Jágr žiadny oddych, žiadna dovolenka, to je začiatok konca. S týmito slovami absolútne súhlasím. Nemôžem mať dovolenku, lebo keby som si dal teraz pauzu na dva týždne, nerozhýbe ma už nik. Musím stále makať. Manželka je z toho už na prášky, vôbec nechápe tomu, čo predvádzam," uviedol so smiechom "Vraťo" Greško a dodal: "Telo však dokáže zostarnúť aj za tri mesiace, takže ťažko povedať, čo bude ďalšiu sezónu. Keď však môže hrať najvyššiu hokejovú súťaž Jožko Stümpel, tak môžem aj ja tú futbalovú - to je moja motivácia. Všetci mi vravia: hraj, kým telo vládze. Musím si to však premyslieť a porozprávať sa s ľuďmi, ktorí mi majú do toho čo povedať." 

Podbrezovčanom sa ich úsilie o naplnenie corgoňligového sna podarilo zrealizovať na tretí pokus: v predchádzajúcich dvoch sezónach totiž skončili tesne za postupovými bránami - druhí. V ročníku 2011/2012 mali šesťbodové manko na TJ Spartak Myjava (65, resp. 71 bodov), v ostatnej dokončenej sezóne 2012/2013 zaostali hráči ŽP Šport za víťazným tímom FK DAC 1904 Dunajská Streda o štyri body (61, resp. 65 bodov). 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA