Hantuchová v Stanforde bodovala, na Ormaecheovú jej stačilo 70 minút

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

STANFORD - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde v Kalifornii nad Argentínčankou Paulou Ormaecheovou za 70 minút 6:3, 6:4. Tridsaťjedenročná popradská rodáčka Hantuchová čelila o desať rokov mladšej Ormaecheovej premiérovo v kariére.

Za postup do 2. kola si vybojovala finančnú prémiu 10-tisíc dolárov a 55 bodov do rebríčka WTA. V boji o štvrťfinále čaká na Hantuchovú Španielka Garbine Muguruzová-Blancová, ktorá v prvom kole vyradila Dominiku Cibulkovú.

Vo vyrovnanom prvom sete rozhodla Hantuchová o svojom úspechu v ôsmom geme, keď využila pri servise súperky brejkbal a potom pri svojom aj prvý setbal. Podobná situácia sa zopakovala aj v druhom dejstve, tentoraz v deviatom a desiatom geme.

Hantuchová mala z triumfu nad Ormaechovou radosť. "Veľmi sa teším z dnešnej večernej výhry a pozitívneho začiatku do dlhej letnej série amerických turnajov. Milujem Kaliforniu a celkovo ich životný štýl. Vždy mi to prinesie krásne spomienky z predošlých rokov, hlavne na víťazstva na turnaji v Indian Wells. Veľmi rada sa vždy vraciam do tejto časti sveta a ani sa mi nechce veriť, že tu v Stanforde hrám už po desiaty raz," povedala Slovenka prostredníctvom facebooku.