VIDEO Hrivík v príprave spečatil gólom triumf Rangers, Hossovi sa nedarilo

Marek Hrivík (vpravo) oslavuje so svojím spoluhráčom Matsom Zuccarellom víťazstvo NY Rangers.Marek Hrivík (vpravo) oslavuje so svojím spoluhráčom Matsom Zuccarellom víťazstvo NY Rangers. Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marek Hrivík pomohol jedným gólom k víťazstvu NY Rangers nad Chicagom v prípravnom zápase zámorskej NHL.

Talentovaný útočník sa zapísal do streleckej listiny v 57. minúte stretnutia, keď upravil na konečných 4:1 pre "jazdcov". Na ľade strávil celkovo 14:14 minút a zaznamenal aj tri strelecké pokusy. V drese Chicaga nastúpil útočník Marián Hossa, ktorý počas 17:45-minútového pobytu na ľade mal dve strely a dve mínusky.

V noci na sobotu zasiahol do diania aj Andrej Meszároš. Jeho Buffalo nestačilo na Toronto a po gólovej prestrelke prehralo 4:6. Reprezentačný obranca si pripísal dva mínusové body a tri neúspešné strelecké pokusy, odohral viac ako 21 minút.

Výsledky:
Buffalo - Toronto 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)
Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 21:29 min, 3 strely, 2 mínusové body

Washington - Boston 5:4 po predĺž. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)
Zdeno Chára (Boston) nehral

Colorado - Montreal 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Peter Budaj (Montreal) nechytal

NY Islanders - New Jersey 3:2 pp a po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský (NY Islanders) nehrali

Tampa Bay - Dallas 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
Richard Pánik (Tampa Bay) nehral

Chicago - NY Rangers 1:4 (za hostí HRIVÍK 1+0) (0:2, 1:0, 0:2)
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:45 min, 2 strely, 2 mínusové body - Marek Hrivík (NY Rangers) 1+0, odohral 14:14 min, 3 strely, 1 gól

Vancouver - Calgary 3:0

San Jose - Arizona 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Marek Hrivík
  • Zdroj: TASR, SITA