Hossa prispel k víťazstvu Dinama, Petrohrad prehral v Jaroslavli

Marcel HossaMarcel Hossa Zdroj: internet

MOSKVA - Slovenský útočník Marcel Hossa prispel jednou asistenciou k víťazstvu Dinama Riga v pondelkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Moskva 4:3. Tridsaťtriročný strieborný medailista z MS 2012 prihral na gól Ščastlivému na 2:3 v 35. min. Rižania ešte v tej istej minúte vyrovnali a v záverečnej tretine Ščastlivý rozhodol o ich triumfe. Riga si pripísala tretie víťazstvo po sebe.

Hráči Barysu Astana neuspeli v domácom stretnutí proti Jugre Chanty-Mansijsk, keď podľahli 2:3 po predĺžení. O víťazstve hostí, ktorí prestrihli šnúru štyroch prehier, rozhodol v 62. min český útočník Lukáš Kašpar v presilovej hre. V bránke domácich sa nepredstavil slovenský brankár Ján Laco, rodák z Liptovského Mikuláša nebol ani na striedačke.

SKA Petrohrad sa dostal na hranicu 100 nastrieľaných gólov, jubilejným strelcom sa stal nórsky center Patrick Thoresen, ktorý v zápase na ľade Lokomotivu Jaroslavľ upravil v 42. min na 2:1 pre svoj tím. Domáci štyri minúty napokon vyrovnali a vyhrali po samostatných nájazdoch. Momentálne skóre SKA je 100:47.

Súhrn výsledkov pondelkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Atlant Mytišči - Admiral Vladivostok 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. a 39. Engqvist - 2. Sigarev, 23. Kolář, 61. Makarov

Ak Bars Kazaň - Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 58. Zaripov

Dinamo Minsk - Amur Chabarovsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 39. Šinkevič, 54. Bailen, rozhodujúci sam. nájazd: Vesce - 26. J. Orlov, 57. Riazancev

Dinamo Moskva - Dinamo Riga 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Góly: 19. Cvetkov, 21. Volkov, 27. Pestuško - 8. Indrašis, 35. Ščastlivý (MARCEL HOSSA), 35. Meija, 43. Ščastlivý

Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 34. Plotnikov, 56. Koňkov, rozhodujúci sam. nájazd: S. Kronwall - 23. Barabanov, 42. Thoresen

Viťaz Podoľsk - Jokerit Helsinki 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. a 56. Huhtala

Salavat Julajev Ufa - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Skačkov, 42. Chlystov - 15. Aľševskij, 34. Truňov, rozhodujúci sam. nájazd: Hennessy

Avangard Omsk - Traktor Čeľabinsk 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 6. A. Popov, 51. Perežogin, 58. Berdnikov

Barys Astana - Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 37. Starčenko, 51. Boyd - 45. Maxwell, 48. Gorbunov, 62. Kašpar

Viac o téme: Marcel Hossa SKA Petrohrad Dinamo Riga